Projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvauja ir uteniškė

Vidaus reikalų ministerijos kanclerė Jovita Petkuvienė priėmė projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvius – uteniškę Deimantę Grašytę ir Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos gimnazistą Paulių Sagevičių. Šis Vyriausybės projektas leidžia aktyviems ir smalsiems mokiniams pamatyti valstybės institucijų ir politikų kasdienį darbą. Gimnazistai pasirinko atlikti trijų dienų praktiką Vidaus reikalų ministerijoje.

Susitikime kanclerė J. Petkuvienė supažindino mokinius su vidaus reikalų sistema, svarbiausiais  ministerijos uždaviniais ir šiuo metu vykdomomis pertvarkomis.

Praktikos metu projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai susipažins su Vidaus reikalų ministerijos veikla, atliks jiems paskirtus darbus. Mokiniai taip pat dalyvaus diskusijose ir veiklose su ministerijai pavaldžiomis institucijomis: Policijos departamentu, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu ir Valstybine sienos apsaugos tarnyba. Paskutinę praktikos dieną dalyviai pasidalins savo įspūdžiais su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaitė.

Dalyviai taip pat rengia bendrą savaitės projektą, kurio tikslas – pasidalinti savo vizija ir lūkesčiais įvairiais valstybės valdymo klausimais. Projektas bus pristatomas Vyriausybės posėdžių salėje.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente lankęsi D. Grašytė ir P. Sagevičius domėjosi, ar ugniagesiai gelbėtojai vyksta padėti savo kolegoms į gretimus rajonus ir kaimynines šalis, ar ugniagesiai turi sraigtasparnį, ar jie rūpinasi naujai statomų namų gaisrine sauga, kaip valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba atrodys 2050 metais ir kt.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientė, šiemet pradėsianti studijuoti istoriją Vilniaus universitete, D. Grašytė jau yra gerai susipažinusi ugniagesių gelbėtojų darbu, nes savaitę atliko praktiką Utenos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Pasak abiturientės, tuomet jai labiausiai patiko mokytis gesinti tariamą gaisrą ir įsivaizduoti, kaip įvairiausiomis aplinkybėmis tikruose gaisruose dirba ugniagesiai gelbėtojai. „Labiausiai mane stebino ugniagesių gebėjimas taip greitai susiruošti ir išvykti į gaisrą ir ypač naktį, pakirdus iš miegų“, – sakė ji.

Projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“ nuo 2009 m. kasmet organizuoja Vyriausybės kanceliarija kartu su partnerėmis – Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija. Iki šiol projekte dalyvavo beveik 400 moksleivių.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas