Prekybos centrų durys atsiveria ne visiems ignaliniečiams

Iki šiol panorus patekti į prekybos centrus, dideles maisto prekių ar mažesnes nebūtinųjų prekių parduotuves pakako tik dėvėti veido apsaugos priemonę, bet rugsėjo 13-ą įsigaliojo nauja tvarka, kuri, be abejo, palietė kiekvieną iš mūsų. Jau nuo pirmadienio Ignalinoje esantys prekybos centrai, kitos parduotuvės ar įvairias paslaugas teikiančios įmonės duris atvėrė ne visiems pirkėjams – reikalaujama galimybių paso.

Ribojimai

Parduotuvėse ir prekybos centruose, likus vos dviem dienoms iki karantino neturintiems imuniteto nuo COVID-19, buvo ruošiamos vietos galimybių pasams tikrinti ir papildomiems darbuotojams priimti, kai kuriose prekybos vietose svarstoma ar bandoma diegti elektroninius skaitytuvus.

Nuo rugsėjo 13 dienos dauguma ne pirmo būtinumo prekių ir paslaugų įmonių gyventojus aptarnauja tik su galimybių pasu, tačiau vaikai iki 16 metų gali įeiti visur. Prekybos įmonių atstovų teigimu, vyresnių vaikų gali būti paprašyta asmens dokumentų.

Nuo pirmadienio, Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, įsigaliojo draudimas asmenims, neturintiems galimybių paso, lankytis parduotuvėse, išskyrus parduotuves, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas neviršija 1 500 kv. m. Taip pat be galimybių paso nepriima ir grožio salonai bei kirpyklos, tad neturintys imuniteto nuo COVID-19 suskubo pasinaudoti šiomis paslaugomis iš anksto. Galimybių paso nebus prašoma Registrų centro ar Lietuvos pašto padaliniuose, įrengtuose ne prekybos centruose, viršijančiuose 1 500 kv. m.

Pasikeitimai

Nors anksčiau buvo kalbama, kad galimybių paso bus reikalaujama viešajame transporte ir degalinėse, praėjusios savaitės trečiadienį Vyriausybė apsigalvojo ir nusprendė pakoreguoti su galimybių pasu susijusius reikalavimus. Nuspręsta atsisakyti galimybių paso tarpmiestiniame viešajame transporte, o studentus į paskaitas leisti su profilaktiniais COVID-19 testais.

Vyriausybei pritarus, aukštųjų mokyklų studentai iki spalio vidurio galės lankytis paskaitose neturėdami galimybių paso, tačiau atlikus profilaktinius tyrimus: reikalaujama, kad profilaktinis tyrimas antigeno ar PGR testas studentams būtų atliekamas kas 7–10 dienų. Tačiau po spalio vidurio studentai paskaitas lankytų atlikę mokamą testavimą.

Iš degalinių klientų nebus reikalaujama galimybių paso, mat jose prekiaujama ir maistu, kava, todėl šalies degalinėms bus taikomos išimtys.

Kokia tvarka laukia ignaliniečių nuo rugsėjo 13 dienos?

MAXIMA

Iš dviejų Ignalinoje esančių „Maximos“ parduotuvių Vyriausybės numatyti ribojimai bus taikomi vienai – „Maxima XX“ – parduotuvei, esančiai Taikos g. 11. Jos prekybos plotas yra didesnis nei 1 500 kv. m. „Maxima X“ parduotuvei, esančiai Laisvės g. 63, Vyriausybės numatyti ribojimai įtakos neturės.

IKI

Nebus reikalaujama galimybių paso.

NORFA

Ignalinoje esančios NORFA parduotuvės prekybos salės plotas yra mažesnis nei 1 500 kv. m, todėl galimybių pasas šioje parduotuvėje tikrinamas nebus. Parduotuvėje ir toliau tiek pirkėjams, tiek personalui apsauginių veido kaukių dėvėjimas bus privalomas.

SENUKAI, STATYBŲ TAKAS, DANALTA, IGĖLA

Bus reikalaujama galimybių paso.

Ignalinos kredito unija

Be galimybių paso aptarnaujami klientai, atsiimantys pensijas ar kitas socialines išmokas, taip pat teikiant finansines paslaugas, kai kontaktas su darbuotoju trunka ne ilgiau kaip 15 minučių. Ignalinos kredito unijoje be galimybių paso galima apsilankyti ir klientams, norintiems įsigyti elektronines paslaugas.

Draudimo bendrovės

Kai kurios Ignalinoje veikiančios draudimo bendrovės (pavyzdžiui, „Ergo“) aptarnauja tik klientus, turinčius galimybių pasą, kai kurios – reikalauja tik laikytis saugaus atstumo bei dėvėti apsaugines kaukes.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas