Į Ignalinos rajoną grįžta ralis

Rugsėjo 25 dieną Ignaliną ir jos apylinkes antrą kartą šiais metais nuspalvins sportiniai ralio automobiliai. Vaizdingais rajono žvyrkeliais šį kartą važiuos Lietuvos mini ralio čempionato dalyviai, kuriems tai bus finalinis – penktasis – etapas.

Su Ignalinos regionu supažindins pradedančiuosius

Vaizdingas Ignalinos rajono apylinkes ir itin techniškus kelius šių metų pavasarį jau įvertino patys greičiausi Lietuvos ir kaimyninių šalių ralio meistrai. Ralį organizavę Visagino automobilių sporto klubas ir „8000 RPM Motorsport“ komanda su ežeringu bei kalvotu kraštu ir išskirtiniais regiono keliais nusprendė supažindinti ir pradedančiuosius sportininkus.

Rugsėjo 25 dieną Ignalinoje vyks penktasis, paskutinis, šio sezono Lietuvos mini ralio čempionato etapas. Jame laukiama apie 80 dalyvių ekipažų, kuriems per vieną dieną teks įveikti kiek daugiau nei 30 km greičio ruožų.

Kokie automobiliai važiuoja mini ralyje?

Mini ralis – mėgėjų lygos varžybos, pirmasis laiptelis į automobilių sporto aukštumas. Ralio pradedantiesiems leidžiama važiuoti visiškai standartiniais automobiliais, svarbiausia, kad šie būtų tvarkingi. Galimos modifikacijos montuojant saugumo įrangą. Šioje lygoje dalyviai tik susipažįsta su žvyro danga, siekiant išvengti pavojingai didelių greičių, draudžiama naudoti sportines padangas. Mini ralyje ekipažai važiuoja standartinėmis, viešam naudojimui skirtomis padangomis, kurios turi mažiau sukibimo ir mažiau šiaušia kelio paviršių.

Greičio ruožai taip pat šiek tiek skirsis nuo tų, kuriais važiavo greičiausi automobiliai. Kadangi dalis mini ralio dalyvių važiuoja automobiliais, neturinčiais visos saugumo įrangos, organizatoriai parinko lėtesnes ir saugesnes trasas. Iš viso bus keturi skirtingi greičio ruožai, kuriuos teks įveikti po du kartus. Bendras ralio maršruto ilgis sieks 110 km.

Didžiausias dėmesys – renginio kokybei

„Mes nenuvertiname, kad tai yra mini ralis, mes norime visiems sportininkams pateikti pačius įdomiausius greičio ruožus ir aukščiausio lygio organizaciją, kad net pradedantieji sportininkai pajustų A lygos atmosferą“, – sakė vienas iš lenktynių organizatorių Tadas Balaišis.

Mini ralyje mes galime matyti ateities Lietuvos automobilių sporto žvaigždes, todėl norime jiems sukurti geriausias sąlygas varžytis bene įspūdingiausiuose greičio ruožuose. Ir ne tik Lietuvos. Ignaliną savo debiutui pasirinko nė 16 metų nesulaukęs Lenkijos sportininkas, čia važiuos ir vienas jaunuolis, kuris dar negali turėti vairuotojo pažymėjimo, lietuvis Justinas Čiplius. Jie vairuos greičio ruožuose, o pervažiavimuose viešais keliais vairą perims šturmanai“, – apie sąlygas lenktyniauti perspektyviems jaunuoliams pasakojo „8000 RPM Motorsport“ klubo atstovas Aurimas Eidžiūnas.

Organizatoriai siekia ne tik pravesti varžybas bene vaizdingiausiais Lietuvos keliukais. Kartu su Ignalinos rajono savivaldybės pagalba centrinėje miesto aikštėje jie žada Ignalinos gyventojams ir miesto svečiams surengti šventę, jei neįsigalios nauji ribojimai dėl pandemijos – padovanoti koncertą.

Šventė ne tik sportininkams, bet ir miestui

„Jau po pirmojo renginio šių metų pavasarį gavome daug teigiamų atsiliepimų ir pastabų, kaip renginius organizuoti dar geriau. Žmonėms ralis patiko, norime jiems sukurti dar geresnę šventę, o Ignalinai suteikti žinomumo ir vertės. Pavasarį ralio komandos ir atvykę žiūrovai užimdami visas apgyvendinimo vietas padėjo turizmo ir maitinimo sektoriui šiek tiek atsitiesti po ilgo karantino. Tikimės, kad su tokiais aktyviais renginiais ir ateityje nuostabiam Ignalinos regionui padėsime sukurti daugiau pridėtinės vertės“, – ne vien tik apie sportinę dalį galvojo organizatorius T. Balaišis.

Jam antrino ir Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, kuris teigė, kad tokie renginiai Ignalinos rajonui suteikia aktyvumo.

„Pirmasis renginys pateisino visus lūkesčius. Džiugu pradėti renginių sezoną nuo ralio. Dabar laukiame sezono pabaigos taip pat su raliu. Organizatoriai planuoja miesto gyventojams ir svečiams koncertą, o tokia visapusiška veikla suteiks dar daugiau žavesio“, – teigė J. Rasikas.

„Mini Rally Ignalina 2021“ bus vienos dienos formato varžybos. Visi mini ralio dalyviai techninę ir administracinę komisijas praeis ryte, susirašys trasas iki pietų, o lygiai 12 val. pirmasis dalyvis iš Laisvės aikštės Ignalinoje pajudės į pirmąjį greičio ruožą. Ekipažai bus leidžiami kas minutę laiko. Įveikęs visą ralio distanciją pirmasis ekipažas į Ignalinos centrą grįš 19 val.

Greičio ruožai bus išsidėstę ties Girminais, Palūše, Bečiūnais ir Ceikiniais. Jų žemėlapiai ir platesnė informacija bus paskelbta likus savaitei iki ralio.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas