Prasminga išvyka pas Zarasų verslininkus

Dar balandžio mėnesio pabaigoje visuotinio susirinkimo metu Utenos apskrities darbdavių asociacijos nariai nutarė aplankyti keletą kaimyninio Zarasų rajono verslo įmonių. Jas surasti talkino ne tik Utenos verslo informacijos centro darbuotojai su vadove Irina Šeršniova priešakyje, bet ir Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras, kuriam jau trečią dešimtmetį vadovauja Nijolė Elena Šukštulienė. Beje, jos dėka išvykos pabaigoje teko susitikti ir su Zarasų rajono valdžia bei aptarti Zarasų krašto verslo ir turizmo situaciją. Kartu su uteniškiais vyko ir Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas.

Apsilankymas vienoje seniausių Zarasų įmonių

Pirmiausia susėdę į autobusą Utenos verslininkai nuvyko į šalia Zarasų jau ne pirmą dešimtmetį veikiančią įmonę „Akadas“, kurioje šiuo metu dirba per 70 darbuotojų.

Kaip pasitikęs Utenos verslininkus informavo šiuo metu generalinio direktoriaus pareigas einantis Karolis Vitas, bendrovė buvo įkurta 1993 metais Zarasų mieste Aloyzo Vito. Kaip vėliau tapo aišku, dabar įmonei vadovauja jo anūkas. Pagrindiniai įmonėje gaminami produktai yra lauko baldai. Taip pat ekskursijos metu paaiškėjo, kad čia pat gaminami ir šiems baldams skirti čiužinukai, pagalvėlės bei kiti mediniai gaminiai ir jų komponentai.

Viešnagė didžiulėje siuvykloje

Vėliau uteniškiai nuvyko į dar vieną Zarasuose veikiančią Lietuvos ir Danijos UAB „Engel Dali“, kuriai jau daugelį metų vadovauja generalinė direktorė Romualda Mozūrienė. Beje, daug didesnis šios įmonės filialas yra ir Utenoje, kur, pasak R. Mozūrienės, dirba per 200 žmonių. Anot jos, su darbo jėga Zarasuose kiek prasčiau, todėl ten atliekamos pagrindinės funkcijos yra medžiagų sukirpimas, paskui gaminių iškarpos keliauja į Uteną ir ten yra susiuvamos. Bendras šios įmonės darbuotojų skaičius siekia 300.

Vizitas į aliejaus fabriką

Paskutinis kelionės tikslas buvo UAB EKKO LT lankymas. Uteniškius sužavėjo šalia Zarasų Raudondvario kaime zarasiškio verslininko Aurimo Bagdanavičiaus prieš kelerius metus įkurta įmonė, besispecializuojanti aukščiausios kokybės šaltai spausto rapsų aliejaus ir išspaudų gamyboje.

Kaip aiškino verslininkas, ši įmonė gamina tik oficialiai sertifikuotus ekologiškus, itin švarios sudėties produktus be GMO, glitimo ir kitų papildomų priedų.

Plačiau apie šį vizitą skaitykite antradienio laikraštyje „Utenos diena“

Autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas