Kiekvieną šių metų šeštadienį ugniagesiai priims gyventojus į svečius

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nuo gegužės 20 d. šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. kviečia šeimas su vaikais, jaunimą ir vyresnius žmones apsilankyti šalies gaisrinėse, susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu, saugios gyvensenos pagrindais. Užsukti pas ugniagesius į svečius bus galima visus šiuos metus (kiekvieną šeštadienį). 

„Ugniagesiai gaisruose ir vykdydami gelbėjimo darbus nuolat gelbsti žmonių gyvybes bei turtą. Gaisrų ir kitų nelaimių statistika rodo, kad skaudžių pasekmių neretai galima išvengti. Todėl ugniagesiai šeštadieniais atvers gaisrinių duris, kad pasidalytų savo patirtimi ir patartų, kaip pasirūpinti saugumu“, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Saulius Greičius.

Pareigūnai susitikimų metu paaiškins, kaip išvengti gaisro namuose ir kaip elgtis jam kilus, parodys pirmines gaisrų gesinimo priemones, primins, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, o vaikai galės pasimatuoti ugniagesių gelbėtojų šalmą ir pasėdėti gaisriniame automobilyje.

„Šiemet šalyje gaisruose žuvo 45 žmonės, pernai per tą patį laiką – 36. Kiekviena gaisro auka yra didžiulė tragedija šeimai ir artimiesiems, – sakė PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Norime gyventojams priminti, kad jie pasitikrintų, ar dar veikia dūmų detektoriai namuose, ar neišsikrovė jų elementai, o neturinčius šių prietaisų paraginsime būtinai juos įsigyti. 90 proc. šiemet žuvusiųjų gaisruose namuose neturėjo dūmų detektoriaus, kuris galėjo išgelbėti jų gyvybę.“

Pasak J. Targonsko, pagrindinės žūčių gaisruose priežastys – neatsargus rūkymas ir neatsakingas elgesys su ugnimi. „Norėčiau priminti gyventojams, kad jie taip pat nepamirštų pasirūpinti savo senyvais tėvais – įrengtų jų namuose dūmų detektorių, suremontuotų krosnis, sutvarkytų elektros įrangą. Tik rūpindamiesi vieni kitais mes galime išvengti skaudžių nelaimių“, – teigė valdybos viršininkas.

Gyventojai, kuriems įdomi ugniagesių veikla, kiekvieną šių metų šeštadienį nuo 10 iki 12 val. laukiami ir Utenos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje (Pramonės g. 2, Utena).

PAGD inf. Linos Narčienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas