Utenos politikė nusprendė grąžinti daugiau kaip 19 tūkst. eurų

Praėjusią savaitę pasklidus informacijai apie Utenos rajono savivaldybės tarybos narius ir jų veiklai įsisavintas lėšas (žurnalisto Ryto Staselio publikacija buvo atspausdinta ir laikraštyje „Utenos diena“) sureagavo viena jauniausių šalies politikių Eglė Zarankaitė, kuri 2019–2023 m. kadencijos metu leido uteniškių pinigus beveik vien degalams (jiems išleido daugiau kaip 18 tūkst. eurų). Gegužės 24 dieną Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos atstovė nusprendė atsiprašyti savo rinkėjų ir į savivaldybės biudžetą grąžinti 19 284,44 euro. Feisbuke ji pateikė savo pasiaiškinimą ir pasidalijo banko sąskaitos išrašo kopija.

„Atsiprašau visų, kuriuos nuvyliau, ypatingai savo rinkėjų.
Šį tekstą rašau pavėluotai, nes pastarąją savaitę praleidau Taline vykusiose tarptautinėse SELL studentų žaidynėse.
Dėl susidariusios situacijos noriu pažymėti, kad būdama Tarybos nare buvau studentė, nedirbau, pajamų neturėjau, mane finansiškai remdavo artimi šeimos nariai. Panaudotos 8 skirtingos kortelės mokėjimams buvo tik artimų šeimos narių. Savo automobilio taip pat neturiu, Tarybos nario veikloje naudojausi šeimos automobiliais: automobiliu, varomu dujomis ir benzinu, bei automobiliu, varomu dyzelinu. Per ketverius metus dalyvavau ne tik posėdžiuose, bet ir frakcijos, komitetų ir komisijų susitikimuose, renginiuose ir susitikimuose su rajono gyventojais darbo dienomis ir savaitgaliais.
Pripažįstu, kad nevedžiau tikslios kuro sąnaudų apskaitos (nors reglamentas to ir nenumatė), todėl nusprendžiau į Utenos savivaldybės biudžetą grąžinti visas lėšas, kurios buvo apmokėtos ne iš mano asmeninės sąskaitos, kadencijoje nuo 2019-2023 metų (19284,44 Eur.) Taip pat esu pasirengusi bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis, jeigu to prireiks.
Ar aš neteisėtai naudojau šias lėšas? Ne, tačiau neturiu tikslių kuro sąnaudų išklotinių, kurios pagrįstų visas mano keliones Tarybos nario veiklai vykdyti. Sprendimą grąžinti visas lėšas, kurių panaudojimas gali sukelti abejonių priėmiau, nes suprantu, kad politikui galiojantys aukštesni etikos standartai neleidžia teisinti savo elgesio sakant, kad elgiausi taip, nes elgėsi kiti ar kaltinti kažkokius nekokybiškai parengtus reglamentus ar tvarkas“, – socialinėje erdvėje į žmones kreipėsi E. Zarankaitė.

Laikraščio „Utenos diena“ inf. Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas