Kelio Vilnius–Utena rekonstravimo darbai Utenoje turėtų prasidėti artimiausiu metu

Šią savaitę Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) pasirašė sutartį dėl magistralinio kelio Vilnius–Utena ruožo, esančio Utenos mieste, rekonstravimo darbų. Darbus kelio atkarpoje planuojama pradėti artimiausiu metu, baigti – kitų metų liepą.


Kupiškio ir J. Basanavičiaus gatvių sankryža bus rekonstruojama į žiedinę sankryžą. Vytauto Ridiko nuotr.

„Utenos plente prasideda ilgai laukti realūs darbai: nepaisant daugybės buvusių iššūkių, čia startuoja pirmojo ruožo rekonstrukcija. Gera žinia ir ta, kad į pabaigą eina ruožo nuo Molėtų iki Utenos projektavimo darbai, tad artimiausiu metu šiam ruožui planuojama skelbti rangos darbų konkursą“, – pabrėžė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Anot Kelių direkcijos generalinio direktoriaus Mariaus Švaikausko, jau kitų metų vasarą uteniškiai ir miesto svečiai galės įvertinti pirmąjį amžiaus statybomis pramintų rekonstrukcijos darbų etapą bei pasikeitusias eismo sąlygas magistralinio kelio Vilnius–Utena ruože nuo Kupiškio iki J. Basanavičiaus gatvės. Atlikus darbus, pagerės eismo sąlygos visiems eismo dalyviams: vairuotojai važiuos lygesne danga, patogiau ir saugiau pateks į aplinkines teritorijas, saugesnė infrastruktūra bus įrengta pėstiesiems ir dviratininkams.

Rekonstruojamo Vilnius–Utena kelio ruože (nuo 93,726 iki 95,653 km) yra numatytos dvi eismo juostos, bus paklota nauja asfalto danga, sutvarkytos, rekonstruotos ar naujai įrengtos nuovažos, rekonstruotos sankryžos, įrengti atskiri pėsčiųjų ir dviračių takai, šaligatviai, autobusų sustojimo aikštelė su peronu, atlikti kiti eismo saugai užtikrinti reikalingi darbai. Rekonstruojamoje gatvėje ir sankryžose bus įrengtas apšvietimas.

Kupiškio ir J. Basanavičiaus gatvių bei Kupiškio ir Molėtų gatvių sankryžos bus rekonstruojamos į žiedines sankryžas. Rekonstruojant sankryžas, numatyta sutvarkyti valstybinės reikšmės kelių Utena–Pakalniai–Alanta, Kaunas–Zarasai–Daugpilis ir Kupiškis–Utena atkarpas.

Įgyvendinant projektą, didelis dėmesys bus skiriamas ir darnaus judumo infrastruktūros sprendimų plėtrai. Pėstiesiems ir dviračių vairuotojams kairėje gatvės pusėje iki J. Basanavičiaus gatvės numatyta įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką. Dešinėje Kupiškio gatvės pusėje nuo sankryžos su Molėtų gatve iki J. Basanavičiaus gatvės ir žiedinių sankryžų zonose bus įrengti šaligatviai. Visi sprendiniai parinkti atsižvelgiant į negalią turinčių žmonių judėjimo poreikius.

Numatytus darbus Utenos mieste atliks AB HISK, pasirašytos sutarties vertė siekia beveik 7 mln. eurų su PVM.

Šiuo metu taip pat intensyviai rengiamasi magistralinio kelio A14 nuo 21,5 km  (Vilniaus r.) iki Utenos rekonstrukcijai – vyksta projektavimo darbai. Planuojama, kad pabaigus ruožo nuo Molėtų iki Utenos projektavimą, rangos darbų konkursas bus paskelbtas dar šiais metais, o nuo 21,5 km (Vilniaus r.) iki Molėtų – 2024-aisiais.

Magistralinis kelias Vilnius–Utena yra viena pagrindinių Lietuvos transporto arterijų, vedančių iš šalies sostinės į aplinkines savivaldybes. Šis kelias yra ir vienas problemiškiausių Lietuvoje, kelio išskirtinumas – cementbetonio danga, kuri jau ilgą laiką yra deformuota ir susidėvėjusi.

Parengta pagal Kelių direkcijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas