Karantinas švelnėja: atsidarys baseinai, vyks renginiai, ilgės kavinių darbo laikas

Vyriausybė pamažu lengvina griežto karantino šalyje sąlygas. Trečiadienio sprendimu, nuo gegužės 24 dienos vėl gali veikti baseinai, prasidės renginiai, ilgės kavinių darbo laikas.

Jie paslaugas gali teikti ne daugiau kaip 50 asmenų (neįskaitant paslaugų teikėjų), užtikrinant 20 kv. m paslaugos teikimo plotą vienam asmeniui, lankytojų registraciją ir kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Rengiant grupines treniruotes (užsiėmimus), viename baseino takelyje gali būti ne daugiau kaip penki asmenys (neįskaitant paslaugų teikėjų).

Panašiomis sąlygomis nuo balandžio pabaigos veikia ir sporto klubai: vienam asmeniui sporto klube turi būti užtikrintas 20 kv. m paslaugos teikimo plotas, įskaitant ir patį paslaugos teikėją. Leidžiamos ir grupinės treniruotės, bet jose dalyvauti gali ne daugiau nei penki asmenys (šiuo atveju paslaugos teikėjas neįskaitomas).

Tačiau tiek baseinuose, tiek sporto klubuose, jei paslaugos teikiamos tik imunitetą COVID-19 ligai turintiems asmenims (t. y. pasiskiepijusiems, persirgusiems ar turintiems ne anksčiau nei prieš 24 val. atliktą COVID-19 tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą, taip pat vaikams iki 16 metų) nurodyti maksimalaus asmenų skaičiaus ir paslaugos teikimo ploto vienam asmeniui reikalavimai netaikomi.

Toliau karantino sąlygoms dar labiau švelnėjant Vyriausybė taip pat nusprendė leisti uždarose erdvėse bendrauti daugiau nei vienam namų ūkiui, dvigubinti žiūrovų lauko renginiuose skaičių, valanda ilginti kavinių, barų ir restoranų darbo laiką.

Tačiau ir šiems laisvinimams yra sąlyga – jų viduje leisti lankytis tik turintiems Galimybių pasą. Prekybos centrai ir turgavietės galės dirbti ir savaitgaliais.

Vidaus ir lauko baseinai – https://baseinai-op.lt

Laikraščio „Utenos diena“ ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inf.


Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas