Kandidatas į prezidentus Giedrimas Jeglinskas: privalome užtikrinti žmonių saugumą

Šį ketvirtadienį, kovo 14 d., kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus Giedrimas Jeglinskas lankėsi Utenoje. Per susitikimus su vietos valdžios atstovais ir miestiečiais G. Jeglinskas pristatė saugios Lietuvos, kurioje svarbus kiekvienas, viziją ir siūlomus konkrečius darbus.

Buvęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas ir krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas savo rinkimų programoje didelį dėmesį skiria šalies saugumui. Jis įsitikinęs, kad Lietuvos saugumas – pamatas, suteikiantis galimybę kurti socialiai teisingą, politiškai ir ekonomiškai klestinčią Lietuvą, kurioje svarbus kiekvienas.

Nesaugumo jausmas

Susitikęs su Utenos rajono savivaldybės meru Marijumi Kaukėnu, kandidatas į prezidentus G. Jeglinskas aptarė civilinės saugos klausimus ir su tuo susijusius iššūkius vietos savivaldai.

Per pasivaikščiojimą po miestą G. Jeglinskas turėjo galimybę asmeniškai pakalbėti su miestiečiais ir išgirsti jų nuotaikas apie šiandieninę Lietuvos saugumo situaciją bei gyvenimą Utenoje. Vėliau kandidatas į prezidentus apsilankė ir UAB „Šilumos tinklai“ bei „Utenos vandenys“.

„Keliaudamas po Lietuvą susitinku su daugybe žmonių, kuriems šalies saugumo klausimai kelia daug nerimo. Šie klausimai tikrai nėra susiję vien su šalies sienų saugumu. Nemažai jaunų šeimų, auginančių vaikus, teigia išgyvenantys dėl mokytojų trūkumo mieste, vyresnės kartos žmonės pripažįsta jaučiantys nerimą dėl ilgų eilių pas gydytojus. Be to, žmonės neslepia, kad jaučia atskirtį ir susipriešinimą visuomenėje. Ir tai nėra tik Utenos problemos, tą patį girdžiu visoje Lietuvoje. Todėl esu tikras, kad šiandien prezidento ir kitų šalies lyderių misija – susitelkti, kad daugelį metų gilėjančios švietimo, sveikatos problemos, susiskaldymas visuomenėje ir bendras nesaugumo jausmas būtų sprendžiamas iš esmės“, – po pokalbių su uteniškiais įspūdžiais pasidalijo G. Jeglinskas.

Būtinas proveržis Lietuvos švietimo ir sveikatos apsaugos srityse

Anot kandidato į prezidentus G. Jeglinsko, Lietuvai būtinas proveržis Lietuvos švietimo ir sveikatos apsaugos srityse, nes tai du poliai, leidžiantys šalies gyventojams jaustis saugiai kasdieniame gyvenime. Sveikatos apsauga ir švietimas, anot G. Jeglinsko, privalo tapti prioritetais ne valdžios programose, o realiame gyvenime.

„Sveikatos apsaugos ir švietimo sistemos kokybę turime vertinti ne „Excel“ lentelėse viską optimizuodami, skaičiuodami sutaupymus ir tai pateikdami kaip laimėjimą. Turime realiai įvertinti, kaip sveikatos apsauga ar švietimo paslaugos atliepia pažeidžiamiausių, nuo didmiesčių nutolusių, negalinčių pasirinkti privataus gydymo ar švietimo įstaigos, visuomenės narių poreikius“, – atkreipia dėmesį kandidatas į prezidentus G. Jeglinskas.

Lietuva – saugiausia vieta žemėje

Didžiausią dėmesį, pristatydamas prezidento rinkimų programą ir saugios Lietuvos viziją, G. Jeglinskas skiria šalies saugumui. Todėl per susitikimą su bendruomene Utenos viešojoje A. ir M. Miškinių bibliotekoje jis dar kartą pabrėžė svarbiausius akcentus, kurie leistų Lietuvai tapti saugiausia vieta žemėje.

„Šiandien Lietuvai reikia prezidento lyderystės aiškiai išskiriant prioritetus saugumo srityje. Tik turėdami ir aiškiai pristatydami prioritetais grįstą šalies saugumo strategiją, galime užsitikrinti Lietuvos žmonių palaikymą, kuris reikalingas šalies gynybos stiprinimui“, – tvirtina G. Jeglinskas.

Buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo ir krašto apsaugos viceministro G. Jeglinsko teigimu, šiandien šalies gynybos ašis turi būti ne tankai, o iki 2026 m. integruota oro gynyba su Baltijos šalimis ir Lenkija, uždengiant dangų ir užtikrinant šalies piliečių saugumą. Taip pat, anot G. Jeglinsko, ne mažiau svarbūs šalies saugumo dėmenys – investicijos į karį ir Lietuvos kariuomenės stiprinimas, visavertė Lietuvos kariuomenės divizija su visais reikiamais paramos elementais, daugiau užsienio sąjungininkų Lietuvoje, Suvalkų koridorių paverčiant laisvo karinio mobilumo zona.

„Vokiečių brigados integracija į Lietuvos ir NATO gynybinius planus turi būti užtikrinta iki 2027-ųjų. Suvalkų koridorius turi tapti laisvo karinio mobilumo zona, taip užsitikrinant, kad ši teritorija, o kartu ir visa Lietuva, taptų saugiausia vieta žemėje. Kaip vyriausiųjų ginkluotojų pajėgų vadas, užtikrinsiu, kad šioje teritorijoje būtų sukurtas G-PLUS (angl. Germany, Poland, Lithuania, USA) priešo atgrasymo formatas, kuriame keturios NATO sąjungininkės – Vokietija, Lenkija, Lietuva ir JAV turės teisę telkti karines pajėgas, manevruoti, vykdyti pratybas ir tokiu būdu atgrasyti bet kokią galimą Rusijos ir Baltarusijos agresiją prieš Lietuvą ir kitas demokratijas“, – šalies saugumo prioritetus dėstė G. Jeglinskas.

Pasak G. Jeglinsko, vieningumas ir susitelkimas vardan šalies ir jos žmonių saugumo turi prasidėti nuo visų valstybės valdžių bendradarbiavimo ir susitelkimo bendriems tikslams.

„Tik kurdami dialogą tarp šalies lyderių, institucijų ir telkdami visuomenę, galime sukurti ne tik šalies sienų saugumą, bet ir saugią socialinę ir ekonominę aplinką Lietuvos žmonėms gyventi ir kurti. Asmeniškai sieksiu dialogo ir susitarimo tarp valdžių ir telksiu visuomenę skatindamas joje pakantumą, pagarbą kiekvienam žmogui, jo teisėms ir laisvėms.“

Susipažinti su kandidato G. Jeglinsko programa galite www.jeglinskas.lt

Pasirašyti už kandidatą galite čia

Politinė reklama apmokėta iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos” PK sąskaitos. Užsk. Nr. U20240315/2

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas