Jubiliejiniame festivalyje – garsenybės

Praėjusią savaitę, penktadienį (rugsėjo 3 d.), prasidėjęs XXV Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis tapo tikra sensacija klasikinės muzikos gerbėjams. Po šv. Mišių Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje vyko šio jubiliejinio renginio atidarymas. O sekmadienį unikalaus koncerto galėjo klausyti Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčios tikintieji – pirmą kartą šv. Mišias aukojo į Utenos kraštą sugrįžęs naujasis parapijos klebonas Sigitas Sudentas.

Kaip sakė šio festivalio organizatorė ir vadovė Zita Lukošiūnienė, penktadienį Utenoje festivalio atidarymas buvo tikra dovana Utenos miesto jubiliejui – 760-osioms metinėms pažymėti. Tądien prie vargonų sėdėjo ne tik festivalio garbės ambasadorė Renata Marcinkutė–Lesieur, tačiau šioje muzikos fiestoje trimitą pūtė puikiai uteniškiams, ypač sudeikiečiams, pažįstamas trimitininkas Ugnius Vaiginis bei griežė garsusis smuikininkas Zbignev Levickij. O prie jų prisijungė ne ką mažiau Lietuvoje ir užsienyje garsus baritonas Eugenijus Chrebtovas su Aiste Pilibavičiūte. Visą renginį tradiciškai vedė ir atliekamus muzikos kūrinius pristatinėjo šio festivalio garbės ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė.

Sekmadienį po šv. Mišių naujo paskyrimo proga kun. S. Sudentą sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Vyžuonų seniūnijos seniūnė Jolita Bučelienė, bažnyčios pastoracinės tarybos nariai, vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ atstovai.

Po to koncertavo XXV Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio dalyviai – saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir vargonininkas Bernardas Vasiliauskas. Skambėjo ne tik P. Vyšniausko improvizacijos – susirinkusieji klausėsi ir italų, prancūzų, vokiečių kompozitorių sukurtų kūrinių. Kaip sakė festivalio organizatorė Zita Lukošiūnienė, šiame koncerte, kaip ir kituose, dalyvavo pasaulinio garso muzikantai. Kitas festivalio koncertas – Sudeikiuose (rugsėjo 12 d. 13.45 val.). Jame, pasak Z. Lukošiūnienės, dalyvaus visa Lietuvoje garsi Ališauskų šeima: tėtis Egidijus – Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteris, birbynininkas, motina – meno daktarė ir kanklininkė Aistė Bružaitė su vaikais Akvile ir Luku.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas