Jubiliatas „Anykščių vynas“ apdovanojo Anykščius – pasodino pusšimtį obelų

Nors oras ir pasitaikė rudenėjantis, o Obuolinių šventė kaip visad atėjo savaitgalį, nei kartkartėmis prakiuręs dangus, nei poilsio diena neatbaidė „Anykščių vyno“ kolektyvo įgyvendinti gražaus tikslo. Paskutinį rugsėjo šeštadienį gamykloje dirbantys kolegos susitiko Anykščių miesto Obelų gatvėje, kurią 95-ojo „Anykščių vyno“ jubiliejaus proga apsodino jaunėlėmis obelimis.

Sodinti miestui dovanojamų medelių Obelų gatvėje simbolinę Obuolinių šventės dieną susitiko beveik 20 „Anykščių vyno“ kolegų. Susibūrimo nepraleido ir Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Dainius Žiogelis. Sodinimo darbus bendraminčių būrys pradėjo kone iš ryto – juk nusimatė ypač darbinga diena, mat iš viso gamykla miestui padovanojo daugiau nei 50 įvairių rūšių obelų.

Kasti žemę ir ir sodinti sodinukus visi pasiryžo negailėdami nei jėgų, nei geros nuotaikos. Daliai kolegų tokia patirtis buvo visai nauja, tačiau visiems – labai prasminga.

„Juk šios obelys – mūsų, „Anykščių vyno“ gamyklos, padėka Anykščiams ir miestelėnams už tai, kad jau 95-erius metus ne tik palaiko ir skatina mūsų veiklą, bet ir patys puoselėja gamyklą ir kuria mūsų produktus, taip pristatydami ir garsindami Anykščius ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“, – sakė „Anykščių vyno“ gamybos vadovė Liubovė Rebiatnikova.

Moteris įsitikinusi, jog įteikęs šią dovaną „Anykščių vynas“ prisidėjo kuriant dar jaukesnę aplinką mieste, kuri atėjus obelų žydėjimo metui pamalonins ne tik gyventojų, bet ir Anykščiuose besisvečiuosiančiųjų akis.

„Be to, simboliška jubiliejinė dovana pratęsė gamyklos tradiciją – juk kadaise „Anykščių vyną“ įkūręs Balys Karazija taip pat pasirūpino, kad visame Anykščių regione imtų žaliuoti sodai“, – dėmesį atkreipė L. Rebiatnikova.

Panašios nuomonės laikosi ir Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, dėkojęs gamyklos darbuotojams už jų idėją ir pastangas.

„Medžių sodinimas įmonės jubiliejaus ir Obuolinių šventės proga yra ne tik graži dovana miestui, bet ir prasmingas aktas, kuriuo prisidedama prie to, kad obelys Anykščiuose žydėtų, vestų vaisius. Juk Obelų gatvėje, kad ir kaip bebūtų keista, vis dar nebuvo obelų“, – sakė S. Obelevičius.

Meras taip pat atkreipė dėmesį, kad obelis mūsų kultūroje nuo seno laikyta šventu medžiu – kaip vaisingumo simbolis, ji buvo neatsiejama rūtų darželio dalis, todėl pasodinti ją prie namų buvo tokia pat pareiga, kaip ir ąžuolą, ir visais laikais ji buvo Lietuvoje populiari.

„Mūsų laikais požiūris į sodą jau truputį pasikeitęs, daugelis į jį žiūri kaip į vaisių teikėją, bet ar gali būti kas gražiau už klestintį sodą. Tad dėkodamas „MV GROUP Production“, vieniems didžiausių Baltijos šalyse gėrimų produkcijos gamintojų, kurių vienas iš keturių šios įmonės valdomų padalinių yra Anykščiuose, už gražią dovaną mūsų miestui, noriu palinkėti ne tik sodų, bet ir įmonės žydėjimo bei gražių naujų bendradarbiavimo formų“, – sakė S. Obelevičius.

Simboliška ir tai, kad „Anykščių vyno“ gamykloje gaminamas natūralus obuolių vynas bei spaudžiamos obuolių sultys, kuriems rudenį šviežius obuolius ūkininkai kasmet suveža iš visos Lietuvos. Rūpinantis supančia aplinka, supirkti obuoliai gamykloje panaudojami visu šimtu procentu, nepaliekant jokių atliekų.

„Žalioji gamyba – pasaulinė tendencija, kuria sekame ir mes. Superkamus obuolius panaudojame, vaizdžiai tariant, lig pat sėklyčių – vaisių sultys naudojamos skirtingų gėrimų ir koncentratų gamybai, likusios išspaudos – džiovinamos ir parduodamos pektino, naudojamo maisto ir farmacijos pramonėse, gamintojams“, – akcentavo L. Rebiatnikova ir pridūrė, kad užtikrinti gamybos procesą be atliekų leidžia gamykloje įdiegtos moderniosios technologijos.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas