Iš Utenos ir Vilniaus vykstančių ukrainiečių kelionę į tėvynę nutraukė avarija

Nors karas Ukrainoje nesibaigė, kai kurie pabėgėliai jau grįžta į gimtinę. Antradienį autobusas su penkiomis moterimis ir trylika vaikų, vykęs iš Lietuvos į Lvovą, pateko į rimtą avariją – planus grįžti į tėvynę kuriam laikui teko atidėti. Nelaimė įvyko pavakarę netoli Lietuvos ir Lenkijos pasienio, ties Trakiškių kaimu (Kalvarijos sav.). Policijos pareigūnų teigimu, toje kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai atkarpoje buvo susidariusi spūstis, transporto priemonės judėjo lėtai arba stoviniavo.

lrytas.lt nuotr.

Rėžėsi lenko vilkikas

Į autobusą NEOPLAN su ukrainiečiais staiga trenkėsi iš paskos važiuojantis vilkikas DAF, kurį vairavo 30-metis Lenkijos pilietis. Po smūgio autobusas rėžėsi į priekyje stovėjusį sunkvežimį MERCEDES-BENZ, o šis – į automobilį VOLKSWAGEN PASSAT. Visi vairuotojai buvo blaivūs. Į nelaimės vietą atskubėjo penki greitosios medicinos pagalbos ekipažai iš Kalvarijos, Marijampolės, Kazlų Rūdos. Vienas vilkikas gabeno 24 tonas trąšų. Po smūgio prairo vienas 500 kg maišas, iš jo išbyrėjo apie 100 kg trąšų. Prispaustų žmonių mašinose nebuvo, tačiau ugniagesiams gelbėtojams teko atplėšti užsikirtusias autobuso duris. Į Marijampolės ligoninę buvo išgabenti visi autobuso keleiviai ir vairuotojas.

Sužalojimų patyrė 33-ejų keleivė, dvejų metų vaikas bei 38-erių ukrainietis vairuotojas. Apžiūrėjus medikams, jie gydosi ambulatoriškai.

Važiavo mamos su vaikais

„Po avarijos autobusas nebegalėjo važiuoti, nes ir jo priekis, ir galas buvo stipriai suknežinti. Svarbiausia, kad žmonės atsipirko tik baime ir lengvais sužalojimais“, – portalui lrytas.lt sakė degalinių tinklo „Alauša“ generalinis direktorius 63-ejų Algimantas Čaplinskas. Būtent šiai bendrovei priklausančiu autobusu ukrainietės su vaikais turėjo būti nugabentos į Lvovą, o iš jo į Lietuvą reikėjo parvežti 48 pabėgėlius. „Į Lvovą važiavo ukrainietės su vaikais iš Utenos ir Vilniaus. Jos seniai prašėsi parvežamos į Ukrainą. Po avarijos visus paėmėme, nuvešime kitu autobusu, – sakė A. Čaplinskas. – Kai tik prasidėjo karas, mūsų bendrovė nusipirko 50-ies vietų autobusą. Pats buvau nuvykęs į Kijevą. Baimės nebuvo, tačiau parako kvapą jaučiau. Tą kartą mes parsivežėme 12 vaikų ir šešis suaugusiuosius, apgyvendinome juos mūsų bendrovės poilsiavietėje.“

Atsivežė pabėgėlius

Į Lvovą „Alaušos“ autobusu, penkiais lengvaisiais automobiliais bei mikroautobusu buvo važiuojama antrą kartą. „Supratau, kad reikalinga didesnė pagalba, todėl nupirkome dar vieną autobusą, labdaros ir paramos fonde „Alaušas“ įdarbinome ukrainietę, kad būtų registruojami tie, kurie nori atvažiuoti į Lietuvą“, – sakė A. Čaplinskas. Utenoje įsikūrusios įmonės „Alauša“ darbuotojai iki šiol į Lietuvą padėjo atvykti 974-iems ukrainiečiams, 384 iš jų – vaikai.

„Utenos dienos“ žiniomis, į avariją pakliuvęs autobusas iš Ukrainos turėjo atvežti dar 49 žmones, tarp jų – 20 vaikų. Pasak jo, visi žmonės, kuriuos buvo planuota atvežti iš Ukrainos, šiuo metu jau Lietuvoje – jie buvo atgabenti kita transporto priemone.

lrytas.lt ir „Utenos dienos“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas