Ignalinos rajone planuojama statyti didžiausią Baltijos šalyse saulės elektrinę

Ignalinos rajonas nėra tinkamas vėjo jėgainėms, nes patenka į taip vadinamą raudoną zoną dėl čia esančių radarų sistemų. Tačiau kraštas labai patrauklus saulės energetikai plėtoti. Vienos užsienio kompanijos atstovai savivaldybės vadovams pristatė Ignalinos rajono Rimšės seniūnijoje planuojamą įgyvendinti modernios saulės jėgainės statybos projektą.

Tai būtų didžiausia Baltijos šalyse – 70 MW – galios saulės elektrinė. Šiuo metu deramasi su sklypų savininkais, pradedamos poveikio aplinkai procedūros, projektą planuojama patvirtinti šią vasarą. Įgyvendinant projektą, būtų parengtas kraštovaizdžio ir ekologinio valdymo planas, kuriame numatyta stebėsena, kompensacinių priemonių įgyvendinimas. Parko veikla truktų apie 40 metų, vėliau jis būtų arba išmontuotas, arba atnaujintas. Ignalinos rajono savivaldybė yra suteikusi pritarimą pradėti vykdyti parengiamąsias veiklas, tačiau kol nėra gauti visi leidimai ir projektas nepatvirtintas, kompanija nenori pradėti atviros viešinimo veiklos. Statybų pradžia planuojama 2023 metais.

Jėgainės teritorijoje planuojama pastatyti fotovoltiniai saulės modulius, pastotę, energijos kaupimo akumuliatorius, tvorą nuo gyvūnų, įrengti privažiavimo takus, didžioji ploto dalis galėtų būti apsodinta pievų gėlėmis. Kaip sakė atstovai, tokio dydžio saulės parko statybos etape sukuriama apie 150 darbo vietų. Pastačius parką, jo priežiūra yra minimali, todėl reikia kokių penkių darbo vietų. Toks objektas nepavojingas aplinkai, nekeliantis triukšmo, o savivaldybei jis būtų naudingas ir finansine prasme.

„Mums labai džiugu, kad tokie stambūs investuotojai ateina į mūsų rajoną. Su saulės energetika esame susipažinę, nes rajone planuojama ir daugiau mažesnių projektų. Savivaldybės administracija taip pat įgyvendina 7 projektus, įrengiant saulės elektrines ant svarbiausių įstaigų stogų“,– sakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir projekto rengėjams linkėjo sėkmingai užbaigti visus parengiamuosius darbus. 

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas