Ignalinos apylinkių greičio ruožai lengviausi buvo uteniškiui M. Samsonui

Gegužės 22 dieną Ignalinos apylinkėse vyko „Rally Cup Ignalina“ varžybos savivaldybės mero Justo Rasiko taurei laimėti. Į greičio ruožus ralio dalyviai pajudėjo iš Laisvės aikštės, kurioje nuo ryto visą dieną buvo daug šurmulio ir įdomių reginių, o vakare vyko apdovanojimų ceremonija. Apdovanoti geriausiai atskirose ralio įskaitose pasirodę ekipažai bei absoliutus ralio nugalėtojas. Juo tapo nugalėtoju tapo žinomas sportininkas, Lietuvos ir užsienio ralių dalyvis, čempionas uteniškis Martynas Samsonas su „Ford Fiesta N5“. Jis pergale džiaugėsi kartu su šturmanu Ervinu Snitkumi. Šis ekipažas nugalėjo ir savo R5 automobilių klasėje. J. Rasikas taures įteikė ir kitiems, atskirų ralio įskaitų nugalėtojams.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ralis vyko keturiuose 60 km greičio ruožuose. Trasos kompaktiškai išdėstytos aplink Ignalinos miestą. Jos ne tik labai vaizdingos, bet ir gana sudėtingos, einančios vingiuotais ir siaurais miškų ir laukų keliukais. Žiūrovai grožėjosi tikrai įspūdingomis akimirkomis.  

Vienos dienos formato lenktynės buvo itin aukšto lygio sportine prasme. Dalyvavo daugiau nei 50 Lietuvos, Lenkijos ekipažų, prie starto linijos išsirikiavo 8 R5 automobiliai, kuriuos pilotavo ralio čempionai. Pirmuoju numeriu startavo jauniausias Lenkijos ralio čempionas, šiemet dalyvaujantis Europos ralio čempionate lenkas Miko Marczyk, už jo – Lietuvos ralio nugalėtojai, dalyviai Dominykas Butvilas, Martynas Samsonas, Vladas Jurkevičius ir kt. Įdomu tai, kad ralyje dalyvavo ir R5 klasės įskaitoje 3-ąją vietą bei absoliučiąją varžybų 3-ąją vietą laimėjo kraštietis Vladas Jurkevičius (šturmanas Aisvydas Paliukėnas), kurio seneliai gyvena Budriuose (Ignalinos r.).

Paskutinį kartą Ignalinos apylinkių keliukais ralio automobiliai skriejo dar 2005-aisiais. Atgaivinti lenktynes kalvotose ir ežeringose Aukštaitijos apylinkėse nusprendė lenktynininkas Aurimas Eidžiūnas kartu su Visagino automobilių sporto klubo vadovu Tadu Balaišiu. Ignalinos savivaldybės vadovai entuziastingai pritarė šiai minčiai ir padėjo visais reikiamais organizaciniais klausimais. Kaip sakė J. Rasikas, tokie renginiai yra ne tik įdomūs ir sutraukia sporto entuziastus, žiūrovus, bet ir padeda pristatyti gražų Ignalinos kraštą, parodyti jo privalumus.   

Ralį organizuojantis Visagino automobilių ir sporto klubas rūpinosi varžybų saugumo reikalavimais, užtikrino kelio saugumą dalyviams ir žiūrovams. Buvo įrengti budintys saugos punktai. Organizatoriai taip pat įsipareigojo sutaisyti ralio metu nukentėjusias kelio dangas. Šiuo metu darbai jau vyksta. 

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas