Greitosios medicinos pagalbos darbuotojų kasdienybė: netrūksta nei rizikos, nei humoro

Mediko profesija nuo senovės laikoma kilnia ir verta pagarbos. Šios profesijos atstovai gelbėja žmonių gyvybes, padeda įveikti užklupusias ligas, tačiau dabartiniais laikais pagarbos ir dėkingumo sulaukia vis mažiau. Dažnai tenka išgirsti, kad iš medicinos darbuotojų pacientai ar jų artimieji reikalauja neįmanomų dalykų ar net naudoja psichologinį ir fizinį smurtą. Šį kartą – pasakojimas apie VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos (toliau – GMP) skyriaus darbo ypatumus, patiriamus sunkumus ir džiugesio akimirkas.

Gelbėdami rizikuoja patys

Anksčiau pas pacientus su baltais chalatais skubėdavę medikai buvo vadinami felčeriais, dabar jie – skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistai. Jie nėra gydytojai, tačiau privalo išmanyti įvairias sritis – pediatriją, chirurgiją, traumatologiją, reanimatologiją – ir daugelį kitų svarbių dalykų. Jiems neretai prireikia gelbėti žmonių gyvybes, tačiau skubant į iškvietimus ir patiems tenka rizikuoti savo sveikata, kartais – net gyvybe.

GMP skyriuje dirba 16 skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistų ir 15 vairuotojų, didžioji dalis jų yra baigę paramediko mokymo programą. Kiekvieną parą budi trys komandos, kiekvienoje jų dirba vairuotojas ir skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistas.

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas