Anykščiuose lankęsis ministras susipažino su moderniomis daržovių auginimo technologijomis

Audriaus Juškos šiltnamių ūkyje (Anykščių r.) auginamas daržoves vertina ne tik mūsų šalies pirkėjai – ūkis jau išplaukė ir į tarptautinius vandenis. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas aplankė modernų šiltnamių ūkį ir sėkmės lydimą ūkininkų šeimą, kuri savo jėgomis per keliolika metų smulkią įmonę išaugino į stambiausią verslą Anykščių rajone.

Pirmasis jaunos šeimos šiltnamis buvo 2,5 arų, kuriame dirbo tik šeimos nariai. Vėliau ūkis plėtėsi – už savo ir  ES lėšas įdiegtos naujausios šilumą taupančios ir geriausios pasaulyje žinomos daržovių auginimo technologijos. Dabar šiltnamių plotas išplėstas iki 10 ha.  Daržovių auginimo technologijos – kaip Olandijos ar Lenkijos ūkiuose. O auginami ilgavaisiai ir trumpavaisiai agurkai, pomidorai, braškės – aukščiausios kokybės.

Pasak A. Juškos, kokybė – svarbu, tačiau būtina garantuoti įsipareigojimus daržovių pardavėjams. Nedidelis šeimos ūkis, daržoves parduodavęs tik vietos rinkoje, dabar jas tiekia šalies, Vokietijos, Latvijos ir Estijos prekybos tinklams.

Anykščių rajone šiltnamių ūkis didžiausias. Viename hektare daržoves prižiūri ir derlių nuima iki keturiolikos darbuotojų. O iš viso ūkyje dirba beveik 200 žmonių: šiltnamio darbuotojų, agronomų, vadybininkų, buhalterių.

Ministrui domintis daržovių auginimo technologijomis, A. Juška papasakojo, kad ūkis yra sertifikuotas pagal Global G.A.P (Good Agriculture Practice) sertifikatą, įpareigojantį auginti nustatytos kokybės ir tvarumo daržoves. Kompiuterizuota lašelinė daržovių laistymo ir tręšimo sistema užtikrina, kad augalai gauna tiek medžiagų, kiek jiems ir priklauso. „Rezultatas nenuvilia. Šias technologijas išvystė olandai, iš jų šiltnamių ūkis perka reikalingas medžiagas, net kamanes, kurios apdulkina augalų žiedus. Štai tada supranti, kad net ir klasikinis agronomijos mokslas nuolat turi būti imlus naujovėms“, – sakė ministras K. Navickas.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas