VMI rekomenduoja verslo liudijimais pasirūpinti iš anksto

Gyventojai, norintys legaliai vykdyti veiklą 2015 m. sausio pirmosiomis dienomis, verslo liudijimą turėtų užsisakyti iki gruodžio 30 d.
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, jog nuo gruodžio 10 dienos gyventojai jau gali įsigyti naujus ar pratęsti turimus verslo liudijimus ateinantiems 2015 metams, o tai patogiausia padaryti e. būdu, prisijungus prie Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manoVMI. Verslo liudijimą kitiems metams VMI rekomenduoja užsisakyti dar iki gruodžio 30 dienos, kad sumokėta suma litais VMI pasiektų laiku ir kitų metų pradžioje gyventojai galėtų vykdyti veiklą legaliai.

„Savivaldybių tarybos 2015 metams fiksuotus mokesčių už verslo liudijimus yra nustačiusios eurais, tačiau mokėtini mokesčiai pagal 2014 metais teikiamus prašymus bus skaičiuojami ir pateikiami gyventojams litais”, – teigia VMI prie FM Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė–Šnirienė, pažymėdama, kad 2014 m. apskaičiuotus mokesčius už verslo liudijimus gyventojai turėtų sumokėti litas iki šių metų gruodžio 30 d., nes vėliau sumokėtos įmokos gali būti perduotos į VMI sąskaitą pavėluotai ir verslo liudijimas laiku nebus išduotas.
VMI primena, jog nuo gruodžio 31 iki sausio 5 d. Mano VMI portalas bus pritaikomas naujai valiutai, todėl tuo metu verslo liudijimą gyventojai galės įsigyti aptarnavimo padaliniuose.
VMI informuoja, jog kol kas verslo liudijimų negalės įsigyti Radviliškio r. savivaldybės gyventojai ir gyventojai, ketinantys veiklą vykdyti Radviliškio r. savivaldybės teritorijoje. Šie gyventojai galės tai padaryti tuomet, kai Radviliškio r. savivaldybės Taryba priims sprendimą dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių (verslo liudijimų „kainų”).
Visų savivaldybių sprendimus dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2015 metams galima rasti VMI interneto svetainėje.
„2014 m. verslo liudijimus norimai veiklai vykdyti įsigijo daugiau kaip 85 tūkst. gyventojų, iš jų 42 proc. tai padarė e. būdu”, – pastebi S. Aliukonytė-Šnirienė, ir primena, jog prisijungus prie Mano VMI galima ne tik pradėti verslą, bet ir naudotis kitomis 45 e. paslaugomis: apskaitos kortelėje matyti savo mokesčių balansą, registruotis PVM mokėtoju, teikti / gauti dokumentus e. būdu, įregistruoti / išregistruoti / keisti duomenis apie Lietuvos bei užsienio juridinių asmenų filialus bei atstovybes mokesčių mokėtojų registre, pateikti įvairius prašymus, inicijuoti turimos permokos susigrąžinimą arba ja padengti kitus mokesčius, diskutuoti mokesčių klausimais e. forume ir daug kitų.
VMI primena, kad išsamios konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos trumpuoju Mokesčių informacijos centro numeriu 1882. Konsultacijos įrašomos ir lygiavertės rašytinėms.

VMI inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas