Verslas kaime: žvalgėsi į konkurentus ir padarė geriau

Mesti darbą, kuris sekasi, ir imtis verslo kaime reikia drąsos. Tačiau būtent tokia mintis kilo pasaulio mačiusiam Mindaugui Tumui iš Kalvių (Kamajų sen., Rokiškio r.). Prieš kelerius metus jis iš eilinio vilkikų vairuotojo tapo didelės įmonės vairuotojų mokytoju ir Baltijos regiono „Volvo Drivers Fuel Challenge“ (ekonomiško sunkvežimių vairavimo) varžybų čempionu, o šįmet įgyvendino dar vieną siekį – pradėjo teikti buitinių nuotekų išvežimo paslaugą Rokiškio, Utenos, Anykščių ir Kupiškio rajonuose. „Norėjosi kažko savo“, – taip pasirinkimą apibūdino M. Tumas.

Įkvėpė atsitiktinai išgirsta frazė

Verslo idėja kilo, kai prieš dvejus–trejus metus atsitiktinai viename pokalbyje Mindaugas nugirdo frazę, kad ateityje žmonėms reikės atsakingiau tvarkyti nuotekas, kitaip grės baudos. „Pagavau tą mintį. Mane traukia aplinkosauga, ekologija, todėl nutariau prisidėti įgyvendindamas. Labai gerai, jog tai pavyko beveik nepridėjus savų lėšų“, – pasakojo pašnekovas.

Bedirbdamas vairuotojų mokytoju, mąstė, kaip pradėti savo verslą be investicijų iš šalies, todėl kaupė santaupas. Projektas pavyko – per Nacionalinę mokėjimo agentūrą gavo ES finansavimą verslui kaime. Taip sukūrė darbo vietą ne tik sau, bet ir tėčiui. M. Tumas kol kas atlieka daugiau vadybininko vaidmenį.

Žvalgėsi, kaip dirba kiti

Kol svajonė tapo realybe, M. Tumas patyliukais žvalgėsi į tokią pat paslaugą teikiančias kitas įmones ir analizavo, ką padarytų geriau. Pastebėjo, kad šios išsiurbusios dumblą neišplauna valymo įrenginių. M. Tumas ištaisė jų klaidą – įsigijęs nuotekas vežantį automobilį, prie cisternos savarankiškai sukonstravo atskirą talpyklą vandeniui ir žarną, todėl valymo įrengimai išplaunami ir tarnauja ilgiau, kokybiškiau.

Kai kam reikia „tik lapelio“, tačiau dėl to vis tiek laimi gamta

Tokiu transportu vienu metu galima išvežti iki 11 kub. m nuotekų iš rezervuarų, valymo įrengimų, kanalizacijos šulinių. Išrašomi nuotekų priėmimo dokumentai. M. Tumas atskleidė, kad kartais būtent dėl šios priežasties juos ir kviečiasi gyventojai, sakydami, kad „gal dar ir nereikėtų išvežti, bet reikia lapelio“. Jis džiaugiasi, kad viešinimas suveikė ir žmonės kuo toliau, tuo labiau supranta, jog slapta išleisti nuotekas į pievas ar upelį – ne išeitis. O kur išvežamos išsiurbtos nuotekos? Pasirodo, yra sudaryta sutartis su aptarnaujamų rajonų nuotekas tvarkančiomis bendrovėmis, taigi visas turinys gabenamas ten.

Jei užsakoma drauge su kaimynu arba išsiurbiami du valymo įrengimai, paslaugai taikoma nuolaida. 1–5 kub. m išvežimas atsieina 35 Eur, nepriklausomai nuo atstumo. „Žinoma, jei labai tolimas kampelis, o žmogui skubus reikalas, galbūt už kelionę paimsime daugiau. Bet esame lankstūs klientui. Pavyzdžiui, jei už kelių dienų toje vietoje yra dar vienas užsakymas, siūlome palaukti“, – teigė verslininkas.

Vyrai nenori išvažinėti klientų pievelių, todėl ištraukimo žarnos ilgis siekia 35 m, o plovimo žarna – dar ilgesnė.

Įžiūri daugiau verslo nišų

Pradėti verslą reikia drąsos. Ar M. Tumas save pavadintų drąsiu žmogumi? Sakė, kad taip. Tačiau toks tapo ne iškart. Daug pasitikėjimo ir drąsos suteikė dalyvavimas Dakaro ralyje Benedikto Vanago komandoje, kurioje dirbo techniku, logistu. Pradėjęs savo verslą, paliko komandą.

Kokių verslo galimybių galima įžiūrėti kaime? „Gamyba. Kad ir cisternų. Mes cisterną įsigijome Lenkijoje. Ne fabrike, o kaimo vietovėje. Patys meistrai suvirina, užkelia ant rėmo, perka naudotus automobilius… Viskas vienoje vietoje. Nežinau, gal Lenkijoje tai paprasčiau nei pas mus…“ – svarstė M. Tumas. Galbūt ši išsakyta mintis kažkam taps naujo verslo pradžia, kaip pašnekovui tapo prieš kelerius metus nugirsta frazė.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas