Už rinkėjų balsų pirkimą nubaustos dvi uteniškės

Utenos rajono apylinkės teismas nubaudė piniginėmis baudomis dvi Utenos gyventojas, per šiemet vykusius savivaldos rinkimus siūliusioms rinkėjams piniginį atlygį, kad balsuotų už jų nurodytą partiją ir kandidatą. Kadangi abi kaltinamosios pripažino savo kaltę, Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Ričardo Juozainio pasiūlymu, procesas užbaigtas greičiau – teismo baudžiamuoju įsakymu, nenagrinėjus bylos teisme įprastine tvarka.

Utenoje gyvenančias 40 metų A. S. ir 35 metų R. M. teismas pripažino kaltomis dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise (LR baudžiamojo kodekso 172 straipsnio 1 d.). Abiem moterims baudžiamuoju įsakymu skirta po 10 MGL dydžio (376 eurų) dydžio bauda, kurią jos privalo sumokėti per 4 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.
Nustatyta, kad A. S. prieš šiemet vykusius Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimus pažįstamos R. M. paprašė surasti žmonių, galinčių balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, kurios narė pati yra.
R. M. kovo 1 dieną vykusių rinkimų metu balsuoti už minėtą politinį judėjimą prikalbino savo giminaičius – pusseserę ir jos sutuoktinį. Kartu su jais balsuoti už nurodytą partijos sąrašą ir konkretų kandidatą sutiko ir pastarųjų kaimynas. R. M. jiems už balsavimą pasiūlė nupirkti alkoholio butelį, tačiau vėliau susitarė, kad šie rinkėjai gaus po 5 eurus.
Apie tai uteniškė pranešė A. S. Ši moteris tris rinkėjus savo automobiliu nuvežė į rinkimų apylinkę, davė jiems rinkimų biuletenio pavyzdį, kuriame buvo parodyta, kad reikia balsuoti už 13-uoju numeriu pažymėtą partiją ir jos kandidatų sąraše 3-iuoju numeriu įrašytą vyriškį.
Kai visi trys uteniškiai iš rinkimų apylinkės grįžo atgal į automobilį, A. S. kartu su jais važiavo pasiimti pinigų iš bankomato, norėdama atsiskaityti, tačiau buvo sulaikyta policijos pareigūnų, sulaukusių pranešimo apie galimą rinkėjų balsų pirkimą.
Ikiteisminio tyrimo metu A. S. ir R. M. pripažino savo kaltę ir sutiko su Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Ričardo Juozainio sprendimu užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu.
„Ši nusikalstama veika buvo išaiškinta pastabių uteniškių dėka. Gerai, kad žmonės ne tik patys sąžiningai atlieka pilietinę pareigą – per rinkimus eina balsuoti, tačiau ir praneša teisėsaugos pareigūnams apie galimai nesąžiningo balsavimo atvejus”, – sakė ikiteisminį tyrimą kontroliavęs  prokuroras  R. Juozainis.

LR Prokuratūros inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas