Utenos aplinkosaugininkai per dieną konfiskavo 11 tinklų

Savaitgalį Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė du neteisėtos žvejybos atvejus Utenos ir Zarasų rajonuose. Iš pažeidėjų paimta 11 statomųjų tinklų, dvi valtys ir laimikis.

Ankstyvą šeštadienio rytą aplinkosaugininkai, vykdydami reidą Utenos rajono Alaušo ežere, nustatė asmenį, (jis administracinėn atsakomybėn patraukiamas nebe pirmą kartą), gaudžiusį žuvį iš medinės valties šešiais statomais tinklais, kuriais neteisėtai sugavo tris kuojas (0,9 kg). Už neteisėtai sugautas žuvis pažeidėjui teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą.

Tą pačią dieną kitas aplinkosaugininkų ekipažas reido metu Zarasų rajono Zelionkos ežere išaiškino du asmenis, žvejojusius iš plastikinės valties draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais – penkiais statomaisiais tinklais. Šie asmenys per neteisėtą žvejybą žuvų nesugavo.

Už neteisėtą žvejybą tinklais visiems trims asmenims gresia baudos iki 300 eurų ir statomųjų tinklų bei plaukiojimo priemonių konfiskacija.

„Primename, kad aplinkosaugos pareigūnai dirba ir savaitgaliais, todėl sustiprinta žvejybos kontrolė vykdoma nuolat. Nors aktyviai kovojame su tinklininkais, labai gaila, jiems vis dar sunku suprasti, jog žuvų ištekliai nėra amžini ir jiems atsikurti reikia nemažai laiko. Raginame gyventojus, pastebėjus neteisėtos žvejybos atvejus ar kitus aplinkos apsaugos pažeidimus, nebūti abejingais ir kuo skubiau apie tai pranešti telefonu 112“, – sakė Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas.

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas