Tarybos posėdyje – sąmyšis dėl Pramonės parko

Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) aštuntasis posėdis prasidėjo dviejų darbotvarkės klausimų papildymu, tačiau kilo sąmyšis, kurį įnešė opozicija, pareiškusi, kad praėjusiame Tarybos posėdyje buvo atidėtas klausimas dėl Utenos parko kūrimo.

Vienas iš opozicijos lyderių Tarybos narys Rimantas Dijokas klausė pirmininkaujančio posėdžiui savivaldybės mero Alvydo Katino, kodėl taip nutiko, kad šios dienos darbotvarkėje to klausimo nėra. Apie šią problemą laikraštis „Utenos diena“ rašė dviejuose straipsniuose. Meras pareiškė, jog minėtas sprendimo projektas neturėjo būti svarstomas. „Taryba nieko netvirtina, bet politikai turi žinoti, kas vyksta mūsų mieste, o šį klausimą tvirtins Vyriausybė. Teikti šio klausimo Tarybai ir diskutuoti bei svarstyti nėra ką. Kiek aš žinau iš protokolo, sprendimas buvo atidėtas, nes tuo metu buvau nusišalinęs, o sprendimo projekto teikti negaliu, nes įstatymiškai tai daryti nenumatyta. Dabar tik Vyriausybė sprendžia, tvirtinti tuos sklypus Pramonės parkui ar ne, spręs ir kitus dalykus“, – aiškino meras. Į šį ginčą įsikišusi Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė Tarybos nariams paaiškino, kad per tą mėnesį pasikeitė įstatymas, o čia, anot jos, buvo savotiška informacija, nes šiuo metu pasikeitė aplinkybės, todėl to klausimo Tarybos darbotvarkėje ir nėra.

Papildžius darbotvarkę dviem klausimais, buvo pradėtas posėdis. Po darbotvarkės priėmimo (Taryba svarstė 26 klausimus) meras sveikino vieną jauniausių Tarybos narių Paulių Čyvą, kuris rugsėjo 13 dieną atšventė 25-erių metų sukaktį.

Pirmo klausimo, kuris buvo svarstomas pagal tam tikrus atskirtus punktus, svarstymas užtruko daugiau nei pusvalandį. Sprendimo projektas „Dėl didžiausio leistino darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto, pareigybių skaičiaus nustatymo“ įvairių punktų svarstymuose nusišalino dalis Tarybos narių, kurie turi šeimos narių, dirbančių biudžetinėse įstaigose.

Vėliau buvo priimtas ankstesnio sprendimo pakeitimas „Dėl pritarimo projektui „Utenos rajono vietinio susisiekimo viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“, kiek ilgiau užtruko pritarimas projektui „Utenos kultūros inovacijų centro „Saulė“ sukūrimas, aktualizuojant nekilnojamojo kultūros paveldo objektą“.

Toliau buvo svarstomi kiti aktualūs klausimai.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas