Šventės: liepsnoja kalėdiniai vainikai, suknelės ir eglutės

Artėja švenčių laikotarpis – Kalėdos ir Naujieji metai. Rengiami šventiniai pobūviai, vyksta šventiniai renginiai. Deja, pasak ugniagesių gelbėtojų, jų metu dažnai nepaisoma saugumo. „Štai visai neseniai naktinio klubo lankytojas, gerdamas degantį kokteilį, apdegė lūpas ir nosį. Taip nutiko todėl, kad jį gėrė be šiaudelio ir nepalaukė, kol ugnis nuslops, – pasakoja Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko pavaduotojas Arūnas Kilšauskas. – Visai neseniai vieno kauniečio namuose nuo paliktos degančios žvakės užsiliepsnojo kalėdinis vainikas. Panašių įvykių prieš šventes – ne vienas.

Todėl gyventojai neturėtų pamiršti, kad neatsargus elgesys su ugnimi švenčių metu pridaro didelių nuostolių. Būta atvejo, kai gyventojas, grįžęs iš balkono su, jo manymu, jau užgesusia „šaltąja” ugnele, daug nesukdamas galvos padėjo ją ant lovos, o netrukus kambaryje įsiplieskė ugnis.”
Specialistas vieną po kito vardijo šventes apkartinusius įvykius, kai scenoje vaikai su žvakutėmis uždegė dekoracijas, nors pasirodymas turėjo vykti su žibintuvėliais, kaip degantis fejerverkas moteriai nukrito ant galvos ar kaip vaikas, uždegęs balkone eglutę, sukėlė gaisrą.
„Renginių metu dažnai naudojami šildymo prietaisai. Prie jų nereikėtų labai artintis, ypač moterims, nes jos neretai vilki itin degias, sintetines sukneles. Štai nuo tokio šildytuvo vienų vestuvių metu, užsiliepsnojus suknelei, ugnies fakelu vos nevirto nuotaka,” – priduria A. Kilšauskas.
Kokios šventės be įvairiausių pirotechnikos priemonių? Tačiau jos priverčia ne tik aikčioti iš žavesio. Pasak priešgaisrinės priežiūros specialisto, vieno klubo savininkai patyrė nemažai nuostolių, nes nuo jų užsidegus eglutei, lankytojai išbėgo į lauką nesumokėję už patiekalus ir gėrimus.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja gyventojus, kad besirengiant šventėms jie nepamirštų savo ir artimųjų saugumo. Renginių metu ragina neužrakinti durų tam, kad kilus gaisrui būtų galima skubiai evakuotis. O išeinant iš kambario ar namų reikia nepalikti neužgesintų žvakių ir įjungtų girliandų.

„Utenos dienos” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas