Susidomėjimas renovacija auga – kodėl?

Daugelyje Lietuvos miestų šį šildymo sezoną už komfortišką temperatūrą butuose teko mokėti kur kas daugiau. Tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą, siekiant sutaupyti ateityje. Tokią informaciją atskleidė rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas, kurį inicijavo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Atliktame tyrime dalyvavo 1 015 nuolatinių gyventojų iš visos Lietuvos, 409 jų – renovuotinų daugiabučių namų gyventojai. Apklausus pastaruosius, paaiškėjo, kad kiek daugiau nei pusė (56 proc.) renovuotinų daugiabučių namų savininkų nurodo, jog šildymo kainų augimas skatina juos galvoti apie būsto atnaujinimą.

„Nerenovuotų daugiabučių namų gyventojai už šildymą moka 2–3 kartus didesnes sąskaitas nei tie, kurie jau atsinaujino savo gyvenamuosius namus arba gyvena naujos statybos būstuose. Kainoms už šildymą augant, vienintelis būdas žymiai sutaupyti – atnaujinti savo daugiabutį, taip padidinant jo energinį efektyvumą. Pradėjus rūpintis savo namo modernizacija dabar, ateityje nebereikės jaudintis dėl sąskaitų už šildymą“, – teigė APVA Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė.

Renovuoti daugiabučius motyvuoja daugelis priežasčių

Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) vykdančios bendrovės direktorius Ignas Vaškelis pastebi, kad gyventojus renovuoti savo daugiabutį namą skatina įvairios priežastys.

„Žinoma, kiekvieną labiausiai motyvuoja sumažėjusios sąskaitos už būsto šildymą. Tačiau, atsižvelgdami į tai, kad Utenoje šildymas yra vienas pigiausių šalyje, matome, jog renovuoti būstą motyvuoja ne tik sumažėjusios sąskaitos, bet ir gerieji pavyzdžiai, kuriuos pastebime visame mieste. Dalis gyventojų, stebinčių nekilnojamojo turto rinkos kainas, įvertina ir tai, kad renovuoto būsto kaina išauga: tai įtakoja moderni pastato išvaizda, pasikeitęs gyvenimo komforto lygis“, – teigė I. Vaškelis.

Alternatyvūs energijos šaltiniai kelią skinasi sunkiai

Atliktas tyrimas parodė, kad net 80 proc. renovuotinų daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų, kurie būtų linkę modernizuoti savo būstą, nurodo, jog šildymo kainų augimas skatina juos atnaujinant būstą diegti ir alternatyvius energijos šaltinius: saulės jėgaines, geoterminį šildymą, šilumos siurblius ir kt.

I. Vaškelio teigimu, atsinaujinančių energijos šaltinių įsidiegimą apsvarsto retas gyventojas, tačiau vienas kitas atsiranda: „Mes visuomet stengiamės pasiūlyti šiuos sprendimus, tačiau gyventojai nenori daug investuoti į renovaciją ir dėl didėjančių kaštų atmeta galimybę įsirengti atsinaujinančius energijos šaltinius.“

Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti www.betalt.lt arba telefonu 8 614 99 699.

APVA archyvo nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas