Savavališkas miško kirtimas aplinkai žalos padarė beveik už 46 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento pareigūnai, iš savavališkai iškirsto valstybinio miško Molėtų rajone šalia Dundulių kaimo visą medieną urėdijai ištraukus į laikinąjį sandėlį, nustatė medienos tūrį ir apskaičiavo miškų ištekliams padarytą žalą. Ją turės atlyginti medžius iškirtę asmenys. 

Mediena ištraukta Aplinkos apsaugos departamento iniciatyva, suderinus su ikiteisminį tyrimą vykdančiu Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariatu ir bendradarbiaujant su VĮ Valstybinių miškų urėdija. 

Išmatavus neteisėtai iškirsto valstybinio miško kelmus, nustatyta, kad buvo iškirsta 150,302 kub. m miško, žala miško ištekliams įvertinta 45 678 eurais.  

Vertindami veiką ir situaciją, aplinkosaugininkai bendradarbiavo su policijos pareigūnais. Surinkus neginčijamus įrodymus, kirtimus suorganizavusiems asmenims buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir gresia baudos iki 1 200 eurų, taip pat reikės atlyginti aplinkai padarytą žalą. 

Administracinio nusižengimo tyrimą aplinkosaugininkai pradėjo pernai lapkritį, gavę pranešimą dėl galimos neteisėtos veiklos miške Molėtų rajone. Pareigūnai nustatė, kad neteisėti kirtimai (neturint leidimo) vykdyti valstybiniame nesuformuotame žemės sklype (žemės plotas neturi unikalaus ir kadastrinio numerio), pagal Miškų valstybės kadastrą priskiriamame VĮ Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio Dubingių (buvusios Videniškių) girininkijos taksaciniams miško sklypams.  

Šiuo metu Molėtų rajono policijos komisariatas tęsia ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso  22 str. 1 d. ir 178 str. 1 d., kuriam departamento pareigūnai bendradarbiaudami yra pateikę visą reikiamą informaciją.  

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas