Savaitgalį namuose liko ne visi: važiavo lankyti tėvų, apsipirkti

Savaitgalį, gruodžio 18–20 dienomis, Utenos apskrityje stacionarūs policijos kontrolės postai ir mobilūs policijos ekipažai kontroliavo į miestus vykstančių asmenų judėjimą. Karantino kontrolę vykdė per 200 pareigūnų.

Surašyta 19 protokolų pagal LR administracinių nusižengimų kodeksą už karantino reikalavimų pažeidimus. Postuose surašyti tik du protokolai, kiti – už veido kaukių nedėvėjimą, daugiau nei vieno šeimos ūkio susibūrimus ir kt.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas informuoja, kad pareigūnai vykdė Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ ir atsakingai vertino situacijas, kai asmenys buvo neįleidžiami į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės miestus, todėl sudėtingų konfliktinių situacijų pavyko išvengti.

Daug asmenų važiavo padėti seniems tėvams, buvo ir atvejų, kai bandyta patekti į savivaldybių centrus norint apsipirkti. Vienas ukrainietis, sekmadienį autobusu važiavęs iš Lietuvos gilumos pirkti automobilių, buvo išlaipintas.

Pasitaikė kuriozinių situacijų, kai vairuotojai bandė įvairiai gudrauti, bandydami pravažiuoti pro postus. „Pavyzdžiui, automobilyje važiuoja šeimos ūkis, keturi asmenys. Sustabdome. Suaugę asmenys pateikia policijos pareigūnams leidimą važiuoti į Rokiškį, kur vykdys individualią veiklą. Bet kartu vežasi nepilnamečius vaikus. Vyriausybės nutarime pasakyta, kad nepilnamečius galima vežti tik dėl dviejų priežasčių: į gydymo arba ugdymo įstaigą, jeigu ji yra kitos savivaldybės riboje. Tuomet prasideda klausimai, kur vaikus dėti.“

Daugelis gyventojų elgėsi sąmoningai atsisakydami kelionių, tačiau neįleistų transporto priemonių skaičius kelia susirūpinimą.

Primename – judėjimo draudimas tarp savivaldybių Vyriausybės sprendimu įvestas nuo gruodžio 16 iki sausio 3 d. Stacionarūs kontrolės postai vėl bus įrengti nuo gruodžio 23 d. 13 val. iki gruodžio 27 d. 21 val. ir nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val. Tačiau kontrolė bus vykdoma ir kitomis dienomis.

NEĮLEISTŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ SKAIČIUS

  1. Utenos apskritis – 294.
  2. Anykščiai – 47.
  3. Molėtai – 33.
  4. Ignalina – 16.
  5. Utena – 147.
  6. Visaginas – 39.
  7. Zarasai – 7.
  8. Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkarda – 5.

Utenos AVPK inf. ir nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas