Renovacijos kainoms kylant, BETA ragina neatidėlioti daugiabučių atnaujinimo

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, šiemet įgyvendintų projektų vidutinė rangos darbų vertė siekė 451 tūkst. Eur. O vidutinė skaičiuojamojo 1 kv. m kaina yra apie 233 Eur iki valstybės paramos suteikimo. BETA informuoja, kaip per metus pakito kainos ir kodėl taip svarbu stebėti pokyčius rinkoje.

Darbai pabrango 8 proc.

„Gali pasirodyti, kad dėl karantino sustojo darbai ir kainos galėtų kristi, tačiau per metus bendra statybos darbų skaičiuojamoji kaina padidėjo 4 proc., per dvejus metus darbai pabrango 8 proc. Matome, kad kainos nemažėja, todėl svarstantiems apie daugiabučio renovaciją tikrai nereikėtų laukti kainų kritimo – gerinti gyvenimo kokybę jau dabar“, – teigė BETA direktorius Valius Serbenta.

Pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų kainynas, pagal kurį yra planuojamas daugiabučių renovacijos projektų biudžetas, yra skelbiamas du kartus per metus.

Kainos sandara

Norint geriau suprasti renovacijos darbų kainą, svarbu žinoti, kad skaičiuojamoji kaina yra kaina, pagal kurią atliekamas investicijų planavimas. Kitaip tariant, preliminarus, iš anksto nustatomas biudžetas.

Faktinė kaina – galutinė kaina, kai pabaigus darbus yra atliekama išlaidų apskaita ir apmokamos sąskaitos.

Svarbu pažymėti, kad kuo tiksliau bus nustatyta skaičiuojamoji kaina, tuo kokybiškiau bus parengtas investicijų planas. O tai reiškia, kad iki minimumo sumažės rizika, jog pastato atnaujinimo darbų metu pritrūks pinigų ir nebus galimybės laiku užbaigti projekto įgyvendinimą.

Labiausiai didėjo metalo ir izoliacinių medžiagų kainos

Svarbu pažymėti, kad preliminari daugiabučio atnaujinimo priemonių įgyvendinimo kaina nustatoma taikant Statybos produktų sertifikavimo centro rekomendacijas.

Nustatant skaičiuojamąją kainą yra naudojami normatyvai. Jais pagrindžiami darbo vienetui ar darbų grupei reikalingi resursai, tokie kaip pastatui atnaujinti reikalingos medžiagos, įrenginiai ir žmonių darbo laikas. Per metus nuo 2020 m. balandžio mėn. bendras medžiagų kainų indeksas padidėjo 3,8 proc.

Reikalingos technikos kainos per metus augo daugiau nei 5 proc. Tai lėmė kuro brangimas ir mechanizmus eksploatuojančių darbininkų darbo užmokesčio pokyčiai – jų atlyginimas per metus padidėjo 5,6 proc.

„Pagal medžiagų grupes labiausiai pabrango metalas (20 proc.) ir izoliacinės medžiagos (3 proc.). Vienoje medžiagų grupėje taip pat gali būti didelė kainų diferenciacija. Pavyzdžiui, izoliacinė medžiaga putų polistirenas pabrango iki 20 proc., tai paveiks gyventojų, planuojančių įsidiegti ventiliuojamą fasadą, renovacijos kainą“, – pasakojo BETA direktorius.

BETA inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas