Priedangos ženklu žymimi pastatai Utenoje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiuo metu specialiuoju ženklu „Priedanga“ jau paženklinti 456 priedangoms skirti pastatai. Iš viso šalyje joms yra numatyta 1 914 statinių. Juose prireikus galėtų slėptis daugiau kaip pusė milijono gyventojų. Ženklinimo darbai pradėti ir Utenoje.

Priedangoms tinka kolektyvinės apsaugos statiniai ir kiti pastatai, patalpos, inžineriniai statiniai ar kiti objektai, kuriuos galima pritaikyti trumpalaikei gyventojų priedangai nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių, gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai ar karo metu.

Priedangas rekomenduojama parinkti gyvenamųjų daugiabučių, visuomeninės, laisvalaikio, pramogų ir kitos paskirties statiniuose ar atskirai įrengtose požeminėse automobilių stovėjimo aikštelėse, garažuose, rūsiuose, technologiniuose, transporto ir pėsčiųjų tuneliuose, įmonių, sporto įstaigų sanitarinėse buitinėse patalpose, nedegių medžiagų sandėliuose ir kt.

Daugiausia priedangų numatyta Vilniuje – 637, iš jų paženklinti 74. Kaune yra 322, paženklinta jau daugiau kaip pusė jų – 167, Klaipėdoje – 153, paženklinta – 17, Šiauliuose – 136, paženklinti – 29, Panevėžyje – 99, paženklinti – 7, Marijampolėje – 187, paženklintas – 51, Alytuje – 119, paženklinti – 47, Utenoje – 155, paženklintas – 21, Telšiuose – 67, paženklinti – 22, Tauragėje – 39, paženklintas – 21.

Rugsėjo 21 dieną Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai kartu su administracijos direktoriumi Vidu Žviniu specialiuoju priedangos ženklu pažymėjo pirmąsias priedangas Utenos rajono savivaldybėje. Šiuo metu savivaldybės teritorijoje yra numatyti 27 statiniai, kurių rūsio patalpos tinkamos priedangai. Šie statiniai yra aplankyti, apžiūrėti ir įvertinti kaip tinkami pasislėpti karinės agresijos atveju. Priedangų sąrašas nėra baigtinis, toliau ieškoma galimybių tokių statinių sąrašą plėsti, kad numatytų priedangų patalpų pakaktų pasislėpti iki 55 proc. savivaldybės gyventojų.

Iki šiol paženklinti buvo tik kolektyvinės apsaugos statiniai. Dalis jų bus naudojami ir kaip priedanga. Jie bus žymimi dviem specialiaisiais ženklais – kolektyvinės apsaugos statinys ir priedanga.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas