Pastatė tris kilometrus tinklų – gresia 28 tūkst. eurų bauda

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnai per reidą Molėtų rajone sulaikė tris asmenis, Pravalo ežere pastačiusius 42 tinklus. Žuvų pagauta tiek, kad aplinkai padaryta žala viršija 28 tūkst. eurų.

Utenos aplinkosaugininkai asmenis, iš po ledo traukiančius tinklus, pastebėjo per termovizorių. 

„Pareigūnus, kurie pažeidėjus stebėjo nuo vakaro net penkias valandas, nustebino tai, kad visą tą laiką asmenys nesinaudojo jokiu šviesos šaltiniu, nors buvo tamsu ir ežero ledas nesaugus – buvo girdėti, kaip properšose plaukioja bebrai. Viską pabaigę pažeidėjai, tempdami dvejas roges su tinklais ir žuvimis, pasiekė švendryną. Sustoję dar kurį laiką tyloje klausėsi aplinkos garsų ir tik įsitikinę, kad krante saugu, jau apie vidurnaktį nulipo nuo ledo ir priėjo prie savo automobilių“, – sakė Utenos GGAI viršininkas Almantas Vaičiūnas. 

Sulaikius pažeidėjus, paaiškėjo, kad gyventojai iš Kaltanėnų ir Švenčionėlių (Švenčionių r.) 42 statomaisiais tinklais, kurių bendras ilgis trys km, sugavo 98 sterkus, 16 lydekų, tris karpius, vieną karšį, 10,95 kg ešerių ir 10,64 kg karosų.  

Žuvų ištekliams padaryta žala įvertinta 28 084 eurais. Taip pat visiems trims asmenims reikės sumokėti baudas, iš jų paimtas grąžtas, peikena, dvejos rogės, 42 tinklai ir žuvys. 

Utenos GGAI pareigūnai du iš šių trijų asmenų buvo sulaikę prieš du mėnesius – tada jie Neryje iš guminės valties dviem statomaisiais tinklais sugavo devynias lašišas, žala gamtai įvertinta 8 730 eurų.  

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas