Paaiškėjo šių metų geriausi renovacijos projektai

Metų renovacijos projektų rinkimuose iš 15-os dalyvavusių daugiabučių trys susilaukė daugiausia visuomenės balsų ir tapo laimėtojais: du daugiabučiai iš Klaipėdos (Vingio g. 35 ir Veterinarijos g. 29) bei daugiabutis iš Telšių (Vilniaus g. 24). Šiuos rinkimus inicijavo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Nors Metų renovacijos rinkimuose dalyvauja tik nedidelė renovuotų namų dalis, visi gyventojai, kurie jau atnaujino savo būstą, yra laimėtojai – jie gali mėgautis modernizacijos teikiamais privalumais ir pagerėjusia gyvenimo kokybe.

Daugiabučiai Klaipėdoje pelnė dvi pirmąsias vietas

Šiemet Metų renovacijos projektų rinkimuose ypač ryškiai suspindėjo Klaipėda – čia stovi net du rinkimų nugalėtojai. Daugiausia visuomenės balsų pelnė namas, esantis Vingio g. 35, kurio gyventojai suskubo renovuoti savo būstą pirmieji mikrorajone. Dabar jų pavyzdžiu seka ir kaimynai.

Modernizacijos metu pasiekta B energinio efektyvumo klasė, o šilumos sutaupymai siekia net per 60 proc. Šio namo gyventojai gali džiaugtis ir kardinaliai pasikeitusia namo išvaizda – jo sienos buvo nudažytos Klaipėdai būdingomis spalvomis, įrengti vienodi balkonai, todėl namas atrodo lyg naujai pastatytas.

Kitą prizinę vietą rinkimuose užėmęs daugiabutis Klaipėdoje, Veterinarijos g. 29, yra puikus pavyzdys, kaip renovacijos metu masyvūs sovietinės architektūros sprendimai gali būti transformuojami. Atnaujinimo metu buvo išardyti sunkūs balkonai, praplatinti įėjimai į laiptines, kad gyventojai galėtų džiaugtis erdvesne ir šviesesne kasdienybe.

Po renovacijos daugiabučiui pavyko pasiekti C energinio efektyvumo klasę, todėl sparčiai augančios šildymo sąskaitos gyventojų nebegąsdina. Daugiabutis tapo šiuolaikiškas, į butus patenka daugiau šviesos, išaugo ir nekilnojamojo turto vertė. Gyventojai noriai tausoja ir prižiūri laiptines bei kiemus, nes suprato, kad gražioje aplinkoje gyventi smagiau.

„Tai programa, kurią remia valstybė. Tiek pati programa, tiek projektai ir rangos darbai yra tikrinami atsakingų institucijų, projektas yra nuolat prižiūrimas – statybos darbus tikrina statybos inspekcija, o visą procesą koordinuoja už projektus atsakingi APVA specialistai. Svarbu nepamiršti, kad iš pradžių gąsdinančias aukštas kainas kompensuoja nedideli kaštai už šildymą, pakilusi būsto vertė, pasikeitusi aplinka ir gyvenimo komfortas“, – sakė abiejų Klaipėdos Metų renovacijos rinkimus laimėjusių daugiabučių renovaciją administravusios įmonės direktorė Rasa Rimaitė.

Po renovacijos – modernesnis ir taupesnis gyvenimas

Trečią vietą rinkimuose pelnė daugiabutis, esantis Telšiuose, Vilniaus g. 24. Jo gyventojai šiandien džiaugiasi moderniomis sąlygomis bei dvigubai mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

„Renovavus daugiabutį pasiekiama visai kita gyvenimo kokybė – graži ir tvarkinga aplinka, mažiau išlaidų komunaliniams mokesčiams. Tai darosi vis svarbiau kainoms už šildymą nuolat augant. Kuo toliau, tuo rečiau gyventojus tenka įkalbinėti modernizuoti daugiabutį – daugelis jų puikiai susipažinę su renovacijos naudomis ir patys supranta, kad siekiant patogesnio gyvenimo tai būtina. O jau renovuotų daugiabučių gyventojai džiaugiasi ir dėkoja“, – teigė Gintautas Mockus, bendrijos pirmininkas.

Prieš renovaciją daugiabučio energinio efektyvumo klasė buvo E, o po jos – B. Vienas labiausiai pasiteisinusių modernizacijos sprendimų – individualios sunaudotos šilumos apskaita, dėl kurios gyventojai moka už tiek energijos, kiek jiems reikia ir kiek sunaudoja. Dabar gyventojai gali kambariuose reguliuoti šilumą ir pasirinkti komfortabilią temperatūrą – žiemos metu nereikia nei šalti, nei kaisti, o karštomis vasaros dienomis gali mėgautis vėsa.

APVA inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas