Nusikaltėlis Utenos bažnyčioje iš aukų dėžutės pinigus iškrapštė neįprastu būdu

Iš aukų dėžučių tikinčiųjų suaukotus pinigus iškrapščiusiam vagišiui skirta bausmė. Jis gailisi už savo padarytus veiksmus, tačiau už nusikaltimus reikės atsakyti.

Utenos apylinkės teismo Utenos rūmų teisėja Kristina Latožienė priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo J. K. pripažino kaltu už vagystes, įvykdytas iš Vilniuje ir Utenos mieste esančių bažnyčių aukų dėžučių.

Nuteistasis J. K. dėl jam pareikšto kaltinimo prisipažino visiškai. Nurodė, kad panaudojęs savadarbį įrankį – plastmasinį tvirtinimo dirželį, apklijuotą lipnia juosta, įkišo jį per užrakintos aukų dėžutės angą ir ištraukė prilipusias nenustatyto norminio dydžio kupiūras. Tokiu būdu iš Vilniuje esančios Šv. Juozapo bažnyčios pagrobė žmonių paaukotus ne mažiau kaip 20 eurų, o iš Utenoje esančios Utenos Kristaus žengimo į dangų bažnyčios – ne mažiau kaip 400 eurų grynųjų pinigų.

Skiriant bausmę nuteistajam teismas atsižvelgė į jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę, t. y., kad kaltinamasis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir dėl jų nuoširdžiai gailisi, jo atsakomybę sunkinančią aplinkybę, t. y., kad nusikalstamas veikas padarė būdamas recidyvistu, ankstesnį neišnykusį teistumą.

Teismas nuteistajam J. K. paskyrė bausmes už kiekvieną iš įvykdytų vagysčių ir jas subendrino iš dalies sudedant. Atsižvelgė į tai, kad baudžiamoji byla baigta teismo baudžiamuoju įsakymu ir nuteistasis savo kaltę prisipažino visiškai, todėl vadovaujantis įstatymo nuostatomis nuteistajam paskirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir J. K. paskyrė galutinę bausmę – laisvės apribojimą 8 mėnesiams, įpareigojant laisvės apribojimo laikotarpiu būti namuose nuo 22.00 val. iki 6.00 val., jeigu tai nesusiję su darbu ar mokymuisi; neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Utenos apylinkės teismo ir laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas