Nerimaujate dėl daugiabučio renovacijos finansavimo? Dabar galimybių dar daugiau

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) praneša, kad Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pradeda vykdyti 2021–2027 m. investicijų programą, skirtą daugiabučiams modernizuoti. Dėl šios priežasties norintiems renovuoti gyvenamuosius pastatus finansavimo galimybių atsiras dar daugiau.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa vyksta jau ne pirmus metus, tačiau gyventojams vis dar kyla nerimas dėl daugiabučio renovacijos paskolos. Tai, kad reikės ją grąžinti, ne retai tampa priežastimi, trukdančia atnaujinti namą ir užsitikrinti kokybiškesnį gyvenimą. Tikimasi, kad renovacijos procesus paspartinti padės VIPA finansinis įsitraukimas.

„Finansavimo sąlygose numatyta, kad paskolų metinė palūkanų norma neviršys 3 proc. 20 metų laikotarpiui. Svarbu paminėti, jog šios sąlygos yra lengvatinės kreditavimo sąlygos – joms nėra taikomi jokie sutarčių pasirašymo, administravimo, išankstinio kredito grąžinimo, paskolos išmokėjimo ir kitokie mokesčiai. Taip pat gyventojai galės atidėti ir palūkanas – t. y. jeigu jie jau pradėjo įgyvendinti projektą, yra pasirašyta rangos darbų sutartis, pradedami apmokėjimai už rangos darbus, paskolos įmokų mokėjimai gali būti atidėti. Juos reikėtų pradėti mokėti, kai daugiabutis jau yra atnaujintas ir yra gauta valstybės parama“, – teigė APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorė Gintarė Burbienė.

Modernizavimo finansinę situaciją palengvina suteikiama 30 proc. dydžio subsidija, atitinkamai mažinanti ir paskolos dydį. Sąlygos numato, kad paskola ar jos dalis gali būti grąžinta anksčiau nustatyto termino, netaikant papildomų mokesčių.

Atkreipia dėmesį ir į kitus privalumus

VIPA generalinis direktorius Gvidas Dargužas atkreipia dėmesį, kad tai dar ne visi privalumai. Sąlygose nurodyta, kad paskola yra „pririšama“ prie konkretaus būsto, todėl keičiantis buto savininkui, tolesnis įsipareigojimas mokėti paskolą tenka naujam savininkui.

„Svarbu paminėti ir tai, kad finansavimas nuo šiol bus teikiamas tik projektams, kurie po atnaujinimo pasieks B arba A energinio efektyvumo klasę. 192 mln. Eur – būtent tokia yra LR aplinkos ministerijos skiriama finansavimo lėšų suma, su kuria startuosime, nes nuo kitų metų įsijungs ir tarptautinių įstaigų lėšos bei mūsų pritrauktos investicijos. Bendrai per 7 metus planuojame beveik 1 mlrd. – t. y. 980 mln. Eur – investicijų daugiabučiams atnaujinti“, – teigė G. Dargužas.

Dėl valstybės paramos daugiabučių renovacijos projektų administratoriai turi kreiptis į APVA, susiderinti investicinius projektus ir tik tada kreiptis į VIPA dėl paskolos.

Kviečia pasinaudoti galiojančiais kvietimais

„Svarbu akcentuoti, kad VIPA paskelbtos finansavimo sąlygos dėl lengvatinių kreditų teikimo daugiabučiams namams atnaujinti taikomos ne tik praėjusių metų pabaigoje skelbtam kvietimui, bet ir šių metų vasario 22 d. paskelbtam A klasės kvietimui. Todėl raginame visus suskubti ir pasinaudoti galimybėmis atnaujinti savo daugiabutį namą, siekiant aukštesnių energinio efektyvumo rodiklių“, – teigė G. Burbienė.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad praėjusių metų pabaigoje paskelbtas kvietimas teikti paraiškas modernizuoti daugiabutį yra pratęstas iki š. m. gegužės 31 d. Pagal jo nuostatus, tam, kad būtų skirta parama, projekto metu turi būti pasiekta B ir aukštesnė pastato energinio naudingumo klasė.

Daugiau informacijos apie daugiabučių renovavimo programą ir sąlygas rasite APVA tinklalapyje (https://modernizuok.apva.lt/).

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas