Daugiabučių renovacijos paraiškos bus priimamos iki metų galo

Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas renovuoti daugiabučius pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Vadovaujantis nauju terminu paraiškos bus priimamos iki gruodžio 31 d.

„Šiuo metu esame gavę jau daugiau nei 100 paraiškų. Įvertinę karantino keliamus sunkumus, matome, kad daugiabučių gyventojams reikia daugiau laiko susirinkimams, aptarimams, sprendimams priimti, todėl kvietimo terminas buvo pratęstas iki šių metų pabaigos“, – teigė Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) direktorius Valius Serbenta.

Dalis daugiabučių sprendimų dėl renovacijos dar nėra priėmę, o susirinkimai organizuojami nuotoliniu būdu, balsavimą vykdant raštu, naudojant balsadėžes ar pašto dėžutes. Visgi sprendimo priėmimas vaizdo skambučių formatu ne visiems daugiabučiams yra tinkamas būdas, todėl daugelis administratorių laukia karantino ribojimų panaikinimo, kai bus galima susirinkimus organizuoti gyvai.

BETA pažymi, kas gali teikti paraiškas renovuoti daugiabučius. Į sąrašą patenka savivaldybės, daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai ir savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos administratoriai.

Atsižvelgiant į kvietime numatomas sąlygas, valstybės parama skiriama visoms daugiabučio namo renovacijos išlaidoms, į kurias patenka renovacijos projekto rengimas, administravimas ir statybos techninė priežiūra. Taip pat numatomas ir 30 proc. investicijų kompensavimas energiją taupančioms priemonėms įgyvendinti. Mažas pajamas turintiems gyventojams papildomai skiriama 100 proc. parama, padengianti visas su namo renovacijos projekto įgyvendinimu susijusias išlaidas.

Daugiabučiui šiemet sudaryta ir daugiau galimybių būti nepriklausomam nuo išorinių energijos tiekėjų, energiją šilumai bei karštam vandeniui gaminantis naudojant saulės kolektorius, šilumos siurblius ar kitus atsinaujinančiosios energijos įrenginius. Būtent tokiems projektams ar priemonėms papildoma parama, kuri siekia 30 proc., gali būti skiriama iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos.

Paraiškos teikimo kvietime nustatytas reikalavimas – didesniuose kaip 1 500 kv. m ploto daugiabučiuose įrengti saulės jėgaines, gaminančias elektrą namo bendrojo naudojimo reikmėms. Ši sąlyga taikoma esant techninėms galimybėms.

Paraiškos teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose). Šios paraiškos yra teikiamos tiesiogiai ar naudojantis pašto bei pasiuntinių teikiamomis paslaugomis.

Šiuo metu yra įgyvendinama apie 600 daugiabučių atnaujinimo projektų, dar apie 800 projektų yra skirtingose projektų parengimo stadijose. Šiais metais atnaujinta 110 daugiabučių. Gauti konsultaciją būsto atnaujinimo klausimais galima paskambinus nemokama telefono linija 8 800 20 012.

BETA inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas