Aplinkosaugininkai pričiupo rekordininką: žvejys tinklus statė septintą kartą

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai praėjusį savaitgalį Mūšėjaus ežere (Anykščių r.) sulaikė asmenį, žvejojusį net 16 statomųjų tinklų. Be to, šis asmuo už tokią veiką sulaikytas jau septintą kartą.

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai, vykdydami akciją „Lydeka“, per reidą minėtame ežere vėlyvą vakarą termovizoriumi pastebėjo asmenį, iš medinės valties žvejojantį statomaisiais tinklais.

Asmuo visiškoje tamsoje žvejojo apie pustrečios valandos ir grįžęs į krantą buvo sulaikytas.

Nustatyta, kad asmuo neteisėtai žvejybai naudojo net 16 vienetų statomų tinklų ir neteisėtai sugavo 16 lydekų, 12 sterkų, 13 karšių, du karpius, 7 kg ešerių ir 2,75 kg kuojų.

Asmeniui pateikta atlyginti gamtai padarytą žalą – 8 366,25 eurų, paimta valtis, visi tinklai, savadarbis metalinis trišakis kablys, skirtas tinklams vandenyje ieškoti, taip pat jam gresia administracinė atsakomybė nuo 120 iki 300 eurų su minėtų priemonių ir įrankių konfiskavimu.

Aplinkosaugininkai pabrėžė, kad paskutinį kartą šis asmuo už tokią veiką buvo sulaikytas praėjusių metų lapkričio 28 dieną, o nuo 2015-ųjų administracinė atsakomybė už tokią veiką jam taikoma jau septintą kartą (keturis kartus – Asėko ežere Ignalinos rajoje ir po vieną kartą – Smulkio ir Mūšėjaus ežeruose, esančiuose Anykščių rajone).

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas