Uteniškiai tapo svarbaus istorinio įvykio liudininkais
AktualijosUteniškiai tapo svarbaus istorinio įvykio liudininkais
2020 gegužės 28, Ketvirtadienis 14:55

Uteniškiai tapo svarbaus istorinio įvykio liudininkais

Uteniškiai tapo svarbaus istorinio įvykio liudininkais
 • Lina NARČIENĖ
 • 19 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gegužės 28 dieną Sirutėnuose vykęs renginys po atviru dangumi buvo tarsi gurkšnis tyro oro besitęsiančio karantino metu. Šiais metais liepos 15 dieną Lietuva minės pergalės Žalgirio mūšyje 610-ąsias metines, tad šiai progai – atminties ženklą – paminklinį akmenį su užrašu „Nuo lietuvių tautos už bendrą pergalę“ sukūrė liaudies menininkas uteniškis Valentinas Šimonėlis. Riedulys, kuris buvo atvežta iš Kupiškio rajono laukų, virto gražiu pergalės, jungiančios Lietuvos ir Lenkijos tautas, simboliu ir ketvirtadienį iškilmingai buvo išlydėtas į Griunvaldą Lenkijoje.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Akmens skulptorius ėmėsi grandiozinio darbo

  2020 metais liepos 15 dieną bus minimos Žalgirio mūšio 610-osios metinės. Šiai iškiliai progai iniciatoriai ruošiasi ypač skrupulingai. Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos nariams kilo idėja pastatyti paminklą šio mūšio vietoje, Lenkijoje, Griunvalde. Daugiau nei dviejų metrų ir 12 tonų sveriantis lauko riedulys iš Kupiškio rajono buvo atgabentas į Sirutėnuose (Utenos r.) gyvenančio skulptoriaus Valentino Šimonėlio dirbtuves. Patriotinėmis akcijomis garsėjantis tautodailininkas neslėpė, kad visoje Aukštaitijoje rasti tinkamą akmenį nebuvo lengva. Talentingas akmentašys, akmens skulptorius jam jau įkvėpė gyvybę – jau kurį laiką skaptuoja Vyčio bareljefą su užrašu.

 • Utenos krašto kūrėjas Valentinas Šimonėlis

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su tautodailininku skulptoriumi Valentinu Šimonėliu. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiam kūrėjui iki spalio 18 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

 • Aptiktas vienas didžiausių Lietuvos riedulių

  Į Aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūrą liepos viduryje kreipėsi Tryškių miestelio, Telšių r., gyventojas ir pranešė, kad tvarkydamas senos sodybos teritoriją atkasė didžiulį riedulį.

 • Utenos rajone atkastas milžiniškas akmuo

  Praėjusią savaitę buvo atkastas Utenos rajono milžinas – „Biliakiemio Puntukas". Šį didžiulį riedulį, gamtos saugomą objektą, Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) prie Aplinkos ministerijos specialistai Utenos rajono savivaldybės administracijos iniciatyva pradėjo tirti dar praėjusiais metais. Planuojama, kad ateityje „Biliakiemio Puntukas", iki kurio dabar sunku privažiuoti, taps lankytinu objektu, o vietiniai gyventojai ir kaimo svečiai galės ne tik grožėtis ledynmečius menančio riedulio didybe, bet ir mėgautis ramiu poilsiu.

 • Šventė Tauragnuose: atidengtas paminklinis akmuo, išrinktas naujas Garbės pilietis

  Paskutinis birželio mėnesio savaitgalis tauragniškiams buvo ypatingas. Miestelio gyventojai turėjo dvi progas švęsti – praėjo 760 metų nuo Tauragnų įkūrimo dienos ir į gimtuosius namus trumpam grįžo šios žemės vaikai – Tauragnų krašto žmonės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3954
Vakar apsilankė:6920
Šią savaitę apsilankė:29939
Šį mėnesį apsilankė:62656
Viso (nuo 2015-02-16):14086648
Šiuo metu naršo:
207
2020-07-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!