Šypsokimės kartu su odontologijos centru „Laudenta“

Besišypsantis žmogus – laimingas ir pasitikintis savimi žmogus! Deja, ne visuomet norisi šypsotis – dantys susigrūdę, kreivi, pažeisti ėduonies, nebeatrodo tokie balti kaip anksčiau ar kankina blogas kvapas iš burnos… Ar žinote, kad susigrąžinti gražią šypseną šiandien paprasčiau, nei Jūs galvojate?
Apie dantis, jų gydymą pasakojo odontologijos centro „Laudenta“, įsikūrusio Kauno g. 19, Utenoje, gydytojai odontologai.

Profesionali burnos higiena būtina kiekvienam

Ne vieną dažnai kankina blogas kvapas iš burnos, švaros ir gaivumo stoka po dantų valymo, dantys patamsėjo, pradėjo kraujuoti dantenos tiek valant, tiek savaime. Negalima į tai numoti ranka, kadangi tai vienas pirmųjų požymių, kai nebeužtenka vien tik asmeninės burnos higienos, reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą ir atlikti profesionalią burnos higieną. „Profesionalios burnos higienos metu nuo visų dantų paviršių pašalinamas kietas (su ultragarsu) ir minkštas („AiR Flow” metodika) apnašas, dantų paviršius švelniai nupoliruojamas, jei reikalinga – atliekamas dantų padengimas fluoru ar jautrumą mažinančia medžiaga”, – pasakojo gyd. odontologė Ingrida Rakauskaitė.
„Rekomenduojame profesionalią burnos higieną atlikti 1 kartą per metus, kai burnos ertmės higiena gera; 2 kartus per metus, jei yra protezuotų dantų, įsriegti dantų implantai ar nešiojami breketai; 3–4 kartus, jei sergama cukriniu diabetu ar parodontoze. Profesionalios burnos higienos procedūros yra būtinos kiekvienam žmogui, nes namų sąlygomis išsivalyti apnašas yra neįmanoma”, – pridūrė gyd. odontologė Milda Bernotaitė.

Išskirtinis dėmesys mažiesiems pacientams

Tikriausiai visi žinome, kad, išdygus pirmajam dantukui, jį reikia kruopščiai valyti, formuoti vaiko burnos higienos įgūdžius ir lankytis pas gydytoją odontologą. Tačiau situacija su vaikų dantukais kasmet vis prastėja. „Pas mus kreipiasi vis daugiau vaikų su skaudančiais dantimis. Tinkamos burnos higienos nesilaikymas, dantų apnašos, netinkami mitybos įpročiai ir kt. lemia dantų ėduonies atsiradimą. Uždelsus gydyti dantų ėduonį, gali tekti vaikams sugedusį dantį išrauti ir jo vietoje suprotezuoti naują dirbtinį dantį. Tai nėra priimtina, dantis geriau prižiūrėti, nei protezuoti”, – teigė gyd. odontologė M. Bernotaitė.
Odontologijos centre „Laudenta” vaikams yra atliekama profilaktinė dantų apžiūra, plombuojami pieniniai ir nuolatiniai dantys, gydomi dantų šaknų kanalai, dantų vagelės dengiamos silantu, esant poreikiui koreguojamas sąkandis.
„Kerpame ir koreguojame lūpos ir liežuvio pasaitėlius tiek vaikams, tiek suaugusiems. Liežuvio pasaitėlio atlaisvinimas reikalingas kūdikiams, kai kyla problemų juos žindant, vaikams, kai pradėję kalbėti negali ištarti kai kurių garsų ar raidžių ir ima švepluoti. Lūpos pasaitėlis koreguojamas, kai yra didelis tarpas tarp priekinių dantų arba kai atrodo, kad plačiai šypsotis trukdo viršutinė lūpa. Abi procedūros nėra skausmingos, kuo jaunesnis pacientas, tuo mažiau diskomforto jaučiama gyjant”, – teigė gyd. odontologė Vida Laurinonienė.
Klinika yra sudariusi sutartį su Teritorine ligonių kasa, kuri suteikia galimybę atlikti kompensuojamas protezavimo paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Šia nemokamo protezavimo galimybe gali pasinaudoti ne tik senatvės pensininkai, neįgalūs asmenys, bet ir vaikai iki 18 metų.
„Norime priminti, kad nelauktumėte, kol vaikui suskaus dantukas, ateikite anksčiau, nes skaudant dantukui sunku bendradarbiauti su mažuoju pacientu ir paprastos procedūros tampa kur kas skausmingesnės”, – pridūrė gyd. odontologas Lukas Zinkevičius.

Taisyklingas sąkandis ir graži šypsena su ortodontiniu gydymu

Ortodontija – odontologijos sritis, kuri koreguoja blogą sąkandį. „Ortodontinio gydymo metu ne tik sukuriama graži šypsena, koreguojamas sąkandis, bet ir atstatomos sutrikusios kalbos, rijimo ir kramtymo funkcijos, pagerinama veido estetika bei paciento psichologinė būsena. Lygūs dantys yra lengviau valomi, todėl sumažėja ėduonies, dantenų uždegimo tikimybė, o tai ilgina dantų tarnavimo laiką”, – teigė gyd. odontologė M. Bernotaitė.
Odontologijos centre „Laudenta” pacientams tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis su plokštelėmis, funkciniais aparatais ir breketais. „Atsižvelgiant į burnos ertmės būklę, amžių, poreikius ir galimybes, pacientams galime pasiūlyti ne tik metalinius, bet ir mažiau pastebimus breketus. Jei prireikia, prieš ortodontinį gydymą pašaliname nereikalingą dantį ar atliekame kitą būtiną procedūrą”, – pasakojo gyd. odontologas Lukas Zinkevičius.
Klinikoje yra galimybė dantis gydytis išsimokėtinai – taip pacientui sudaromos palankios sąlygos džiaugtis šypsena jau šiandien. Atsiskaityti išsimokėtinai galima už daugelį dantų gydymo procedūrų, įskaitant ir ortodontinį gydymą.

Odontologijos centras „Laudenta” įsikūręs Kauno g. 19, Utenoje. Išankstinė registracija tel. 8 647 28 899. Daugiau informacijos rasite internetiniame puslapyje www.laudenta.lt.

Autoriaus nuotr.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas