Dienos chirurgijos ir specializuotų ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų plėtra Utenos ligoninėje

VšĮ Utenos ligoninė (toliau – Ligoninė) įgyvendino Europos kaimynystės priemonės projektą (projekto sutartis Nr. 1S-166, 2020-05-19), finansuojamą Europos Sąjungos. Šiuo projektu buvo siekiama pagerinti dienos chirurgijos ir specializuotų ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų kokybę bei prieinamumą vyresnio amžiaus Utenos apskrities gyventojams, taip pat padidinti jų sveikatos raštingumą.

Kataraktos ir urologinės operacijos

Panaudojus projekto veiklas plečiamas dienos chirurgijos paslaugų spektras. Tai ypač palengvins paslaugų pasiekiamumą vyresnio amžiaus mūsų apskrities gyventojams – dėl kataraktos ar urologinių operacijų nebereikės vykti į didžiuosius miestus, o ir daugelio ligų diagnostiką ar reikalingą priežiūrą bus galima gauti pačioje Utenoje.

Prieš mėnesį atlikta pirmoji kataraktos operacija buvo tik vienas iš svarbesnių baigiamųjų žingsnių plečiant chirurginių paslaugų pasirinkimą Utenos ligoninėje. Taip pat tai – dalis Utenos ligoninės įgyvendinto projekto, kurio tikslas – pagerinti dienos chirurgijos ir specializuotų ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą Utenos apskrities vyresnio amžiaus gyventojams.

Įdiegti nauji gydymo metodai kartu su įsigyta įvairia medicinos įranga sudaro galimybes plėtoti specializuotas ambulatorines ir dienos sveikatos priežiūros paslaugas, suteikia galimybes gyventojams gauti reikalingas paslaugas neišvykstant iš savo miesto. Taip pat jiems dažniausiai nebereikia leisti dienų ligoninėje, nes namo gali vykti tą pačią dieną po operacijos.

Vienas naujų Utenos ligoninės pasiekimų – mūsų regione atliekamos akių operacijos. Tam buvo įsigyta oftalmologinė įranga, reikalinga išsamiai akių ligų diagnostikai bei dienos chirurgijos operacijoms atlikti. Dabar pacientams yra sudarytos galimybės ligoninėje gerokai detaliau išsitirti akis ir anksti diagnozuoti akių ligas bei gauti efektyvų operacinį gydymą.

Reikšmingas žingsnis žengtas ir urologijos srityje. Įsigyta urologinė įranga, leidžianti ligoninėje atlikti urologines dienos chirurgines operacijas, kurių iki šiol pacientams suteikti nebuvo galimybės. Gydytojas Vitalijus Usovas kuruoja naujas metodikas, efektyvesnio gydymo tikslus.

Palengvėja ir cukriniu diabetu sergančių pacientų kasdienybė. Įsigyta diabetinės pėdos priežiūrai reikalinga įranga, tad nuo šiol ligoninėje efektyviau teikiamos diabetinės pėdos priežiūros paslaugos.

Dar vyresnio amžiaus žmonėms gydyti ir ištirti įsigyta echoskopinė ir endoskopinė įranga leidžia vystyti ambulatorines paslaugas, efektyviau tenkinti pacientų poreikius ir diagnozuoti susirgimus.

Dalijosi žiniomis apie paslaugas ir gydymo metodus

Projekto metu buvo ne tik įsigyjama įranga, bet ir skleidžiama informacija apie ligoninės naujoves. Žiniomis apie naujausias gydymo galimybes, metodus, gerąsias praktikas ir naujas paslaugas Utenos ligoninės specialistai dalijosi su Utenos apskrities šeimos gydytojais. Jiems buvo organizuojami seminarai apie specializuotų sveikatos priežiūros paslaugų (oftalmologijos, urologijos ir cukrinio diabeto srityse) teikimo galimybes gyventojams. Ypač daug dėmesio buvo skiriama vyresnio amžiaus žmonėms aktualioms problemoms. Papildomos žinios padės šeimos gydytojams greičiau ir lengviau diagnozuoti tam tikrus susirgimus, informuoti pacientus apie galimus šiuolaikinius gydymo metodus, laiku pastebėti simptomus ir nusiųsti pas specialistus.

Turimomis žiniomis specialistai dalijosi ne tik su kitais medikais, bet ir su apskrities gyventojais. Utenos ligoninėje buvo įrengtos pacientų mokymų patalpos, parengta ir platinama informacija, aktuali vyresnio amžiaus pacientams, apie su senėjimu susijusias ligas, jų prevenciją „Senėjimas ir akių ligos“, „Urologiniai susirgimai“ bei „Cukrinis diabetas, komplikacijos, prevencija“, organizuoti informaciniai seminarai vyresnio amžiaus asmenims. Tokiomis veiklomis siekiama edukuoti žmones sveikos gyvensenos ir ligų prevencijos srityje, suteikti žinių apie sveikatos išsaugojimo būdus bei gyvenimo kokybės gerinimo galimybes.

VšĮ Utenos ligoninė įgyvendino Europos kaimynystės priemonės projektą, finansuojamą Europos Sąjungos (projekto sutartis Nr. 1S-166, 2020-05-19).

Bendra projektui įgyvendinti numatyta suma – 893 693,85 Eur, Europos Sąjunga projektui skyrė 804 324,47 Eur finansavimą, iš kurių VšĮ Utenos ligoninei – 659 171,72 Eur.

Projekto pradžia – 2020-05-20, projekto pabaiga – 2023-05-19.

Utenos ligoninės inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas