Sensacija: „Juventus“ nugalėjo „Lietuvos rytą“

Utenos „Juventus” klubas vakar vakare pateikė vieną didžiausių sensacijų Lietuvos krepšinio istorijoje, kai Antano Sireikos vadovaujami uteniškiai Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalyje po atkaklios abiejų komandų kovos 87:84 (23:22, 19:20, 23:20, 22:22) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą” ir taip juos eliminavo iš turnyro. „Lietuvos rytas” buvo praėjusių metų šios taurės nugalėtojas.

Utenos komanda savaitgalį dalyvaus Kauno „Žalgirio” arenoje vyksiančiame finalo ketverto turnyre, o pusfinalyje susitiks su Panevėžio „Lietkabelio” arba Alytaus „Dzūkijos” komanda. Tai paaiškės jau šiandien.
Pirmas kėlinys pasibaigė uteniškių pergale 23:22, tačiau dar laukė trys atkaklios kovos ketvirčiai.
Antro kėlinio pradžia kiek geriau susiklostė vilniečiams, kurie po Drew Gordono baudų metimų sužaidus dvi minutes įgijo keturių taškų pranašumą – 29:25. Tačiau keturi Valdo Vasyliaus taškai leido „Juventus” klubui išlyginti rezultatą (29:29), o įpusėjus mačui rezultatas vėl buvo lygus – 42:42.
Po didžiosios pertraukos uteniškiai spurtavo 5:0 ir Vaido Čepukaičio dvitaškis su pražanga sugrąžino Utenos komandai penkių taškų persvarą – 47:42. Prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus” turėjo trijų taškų pranašumą – 65:62.
Ketvirto kėlinio pradžioje G. Sirutavičius vėl truktelėjo uteniškius į priekį (69:64), bet Rokas Giedraitis įpusėjus kėliniui vėl sugrąžino minimalų pranašumą svečiams – 72:71. Likus pusketvirtos minutės rezultatas vėl tapo lygus (75:75), tačiau po baudų metimų likus dviem minutėms „Lietuvos rytas” vėl pabėgo į priekį – 81:77. Likus pusei minutės „Juventus” įgijo dviejų taškų persvarą (83:81), bet J. Baronas tritaškiu persvėrė rezultatą (84:83). Uteniškiams buvo likusi 21 sekundė. Vytautas Šulskis šaltakraujiškai įmetė abi baudas ir „Juventus” persvėrė rezultatą (85:84). Vilniečių atsakymui liko 15,8 sekundės. Per likusį laiką svečiai net tris kartus prarado kamuolį, o V. Šulskis keturiais baudų metimais įtvirtino įspūdingą uteniškių pergalę – 87:84.
Nugalėtojams net 21 tašką pelnė pastaruoju metu puikiai rungtyniaujantis Vaidas Čepukaitis, 14 įmetė Jamaras Diggsas, po 12 – Gytis Sirutavičius, Valdas Vasylius bei Vytautas Šulskis, 8 – Dainius Šalenga, 6 – Ovidijus Galdikas, 2 – Aaronas Bestas.
„Lietuvos ryto” gretose 25 taškais pasižymėjo Drew Gordonas bei neseniai iš Klaipėdos į sostinę persikėlęs žaisti Jamesas Baronas (16 taškų).