LKL mažajame finale prireiks lemiamų rungtynių

Utenos „Juventus” klubui nepavyko iškovoti istorinės pergalės Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Ketvirtosiose mažojo finalo rungtynėse Dainiaus Adomaičio komanda namuose 61:66 (12:17, 22:11, 16:23, 11:15) nusileido Klaipėdos „Neptūno” krepšininkams.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus, o lemiamos rungtynės trečiadienį bus žaidžiamos Klaipėdoje.

Vaidas Čepukaitis rungtynes pradėjo dviem baudų metimais, bet penkis taškus be atsako surinkęs Deividas Gailius išvedė į priekį „Neptūno” klubą – 5:2. Egidijaus Dimšos keturi taškai įpusėjus kėliniui leido svečiams išlaikyti trijų taškų persvarą (13:10), kurią keturiais baudų metimais dar labiau padidino Justas Sinica. Nors kėlinį dviem baudų metimais baigė Saulius Kulvietis, po pirmųjų dešimties minučių „Juventus” buvo besivejančių vaidmenyje – 12:17.

Nors antrąjį ketvirtį dvitaškiu pradėjo svečiai, Edgaras Stanionis ir Ovidijus Varanauskas pataikė po tritaškį, dvitaškius pridėjo Arvydas Šikšnius bei Rashaunas Broadusas ir 10:0 spurtavę Utenos krepšininkai sužaidus tris minutes persvėrė rezultatą savo naudai – 22:19. Netrukus dar vieną tritaškį pataikęs A. Šikšnius padidino uteniškių atotrūkį iki šešių taškų bei privertė Kazį Maksvytį prašyti antrosios minutės pertraukėlės iš eilės – 25:19. Keturis taškus be atsako pelnęs Vytautas Šarakauskas vėl leido klaipėdiečiams sumažinti atsilikimą (23:25), o po Dainiui Adomaičiui skirtos techninės pražangos skirtumas dar labiau aptirpo – 24:25. Visgi kėlinio pabaigoje septynis baudų metimus iš eilės pataikė Simas Buterlevičius, o „Juventus” įpusėjus kėliniui turėjo šešių taškų pranašumą – 34:28.

Pačioje trečiojo kėlinio pradžioje tolimą metimą pataikęs S. Buterlevičius padidino „Juventus” pranašumą iki rekordinio (37:30), bet šešiais baudų metimais atsakę klaipėdiečiai gerokai priartėjo (36:37), o netrukus ir persvėrė rezultatą savo naudai – 39:37. Likus žaisti keturias minutes E. Dimša išlygino rezultatą (41:41), o kamuolį perėmęs S. Buterlevičius sugrąžino pranašumą aikštės šeimininkams – 43:41. Visgi paskutinėmis akimirkomis kiek geriau žaidė „Neptūno” komanda, kuri prieš lemiamas dešimt minučių turėjo minimalų pranašumą – 51:50.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo svečių spurtu 8:2 ir D. Gailius bei Donatas Zavackas tritaškiai nutolino „Neptūno” klubą iki septynių taškų – 59:52. Nors vienu metu svečių pranašumas buvo pasiekęs dviženklį (63:52), tačiau spurtu 8:0 atsakę „Juventus” krepšininkai po R. Broaduso tolimo metimo sugrąžino intrigą – 60:63. Kitoje atakoje amerikietis prasižengė puolime, o „Neptūno” pergalę tritaškiu įtvirtino D. Zavackas – 66:61.

„Juventus” klubui po 13 taškų surinko Simas Buterlevičius ir Egidijus Dimša, 12 – Arvydas Šikšnius, 8 – Saulius Kulvietis, po 5 – Ovidijus Varanauskas ir Rashaunas Broadusas, 3 – Edgaras Stanionis, 2 – Vaidas Čepukaitis.