Karaliaus Mindaugo taurės turnyro bronza pasidabino „Juventus“ krepšininkai

Utenos „Juventus” klubas dar sykį perrašė komandos istoriją. Sekmadienį, vasario 19 dieną, vykusiame Karaliaus Mindaugo taurės turnyro mažajame finale uteniškiai 70:61 (17:15, 30:16, 9:16, 14:14) įveikė Prienų-Birštono „Vytauto” komandą ir pirmą kartą istorijoje pasidabino bronzos medaliais.
Uteniškiams po šios pergalės atiteko ne tik medalių komplektas, bet ir 15 tūkstančių eurų čekis.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo Valdas Vasylius, tačiau prieniškiai į tai atsakė Vytenio Lipkevičiaus ir Pauliaus Ivanausko tritaškiais, sužaidus tris minutes jie pirmavo 6:2. Įpusėjus kėliniui „Vytauto” persvara dar išaugo (13:4), bet V. Vasyliaus ir Gyčio Sirutavičiaus metimai padėjo uteniškiams gerokai sumažinti deficitą – 11:13. Likus žaisti dvi minutes rezultatas tapo lygus (13:13), o netrukus Ovidijus Galdikas sugrąžino pranašumą „Juventus” klubui – 15:13. Kėlinio pabaigoje komandos pasikeitė tiksliomis atakomis ir po pirmųjų dešimties minučių uteniškiai toliau buvo priekyje – 17:15.
Antrojo kėlinio pradžioje O. Galdikas ir Aaronas Bestas toliau rinko taškus, o „Juventus” ėmė tolti nuo varžovų. Sužaidus dvi minutes komandas jau skyrė devyni taškai (25:16), o netrukus skirtumas tapo dviženklis – 27:16. Įpusėjus kėliniui uteniškių pranašumas jau pasiekė penkiolikos taškų ribą (33:18), bet netrukus šiek tiek aptirpo – 25:37. Per likusį laiką A. Bestas parodė, kas yra tikrasis „Oro Karalius”, Jamaras Diggsas pataikė iš pusės aikštės, „Juventus” įpusėjus mačui susigrąžino šešiolikos taškų pranašumą – 47:31.
Trečiojo kėlinio pirmosiomis minutėmis abi komandos pasikeitė netikslių metimų serija, tad skirtumas kito labai lėtai. Įpusėjus kėliniui „Juventus” pranašumas dar šiek tiek išaugo (51:33), o po Dainiaus Šalengos dvitaškio pirmą kartą pasiekė dvidešimties taškų ribą – 53:33. Du Regimanto Minioto tritaškiai iš eilės privertė A. Sireiką prašyti pasitarimo, tačiau ir po jo skirtumas toliau tirpo – 45:53. V. Vasyliaus tritaškis atgaivino uteniškių puolimą (56:45), tačiau prieš lemiamas dešimt minučių skirtumas vėl buvo vienaženklis – 56:47.
Ketvirtasis kėlinys prasidėjo J. Diggso nesportine pražanga, tačiau prieniškiai iš šios situacijos išpešė vos tašką ir sumažino deficitą iki aštuonių – 50:58. Įpusėjus kėliniui komandas jau teskyrė penki taškai (60:55), bet D. Šalengos dvitaškis leido kiek lengviau atsikvėpti uteniškiams – 62:55. Susitikimo pabaigoje J. Diggsas pelnė keturis taškus iš eilės ir vėl padidino „Juventus” pranašumą (66:57), o per likusį laiką uteniškiai pergalės iš savo rankų jau neišleido – 70:61.
„Juventus” ekipoje 18 taškų pelnė Ovidijus Galdikas, 17 – Valdas Vasylius, 12 – Aaronas Bestas, 11 – Jamaras Diggsas, 6 – Dainius Šalenga, 4 – Vytautas Šulskis, 2 – Gytis Sirutavičius.
„Vytauto” gretose išsiskyrė po 11 taškų pelnę Tomas Delininkaitis ir Regimantas Miniotas, 9 taškus pridėjo Tadas Klimavičius.

ƒ„Juventus” inf., Karolio Kavolėlio nuotr.