„Juventus“ LKL pusfinalį pradėjo pralaimėjimu Kaune

Sunkios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijos išvarginti Utenos „Juventus” krepšininkai pusfinalio starte nesugebėjo mesti iššūkio Kauno „Žalgirio” komandai. Be traumuoto Arvydo Šikšniaus žaidę uteniškiai svečiuose 53:81 (15:18, 5:24, 14:18, 19:21) nusileido čempionų titulus ginantiems kauniečiams.

„Juventus” serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0:1, tačiau antrosios rungtynės šeštadienį jau vyks Utenoje.
Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po Sauliaus Kulviečio ir Vaido Čepukaičio metimų sužaidus pora minučių išsiveržė į priekį – 6:3. Nors kauniečiams pavyko atstatyti pusiausvyrą (6:6), svečiai vėl kiek nutolo – 10:6. Likus žaisti tris minutes rezultatas dar buvo lygus (12:12), bet pasinaudoję „Juventus” klaidomis žalgiriečiai perėmė iniciatyvą ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje – 18:15.
Antrajame kėlinyje „Juventus” puolimas ėmė strigti, o aikštės šeimininkams užteko vos dviejų minučių, kad Vytenis Lipkevičius pirmą kartą padidintų jų pranašumą iki dviženklio – 29:19. Per likusias ketvirčio minutes svečiai sugebėjo surinkti vos tašką, o klaidos aikštelės viduryje leido „Žalgirio” netrukdomai tolti į priekį. Likus žaisti keturias minutes komandas skyrė keturiolika taškų (34:20), o įpusėjus mačui Gintaro Krapiko auklėtiniai jau turėjo triuškinantį pranašumą – 42:20.
Po didžiosios pertraukos uteniškiams pavyko kiek stabilizuoti savo puolimą ir nežymiai priartėti (28:47), tačiau „Žalgiris” netruko vėl nutolti – 56:30. Per likusį laiką komandų žaidime ir toliau buvo nemažai broko, tad skirtumas išliko beveik nekitęs – 60:34.
Ketvirtajame kėlinyje intrigos jau nebuvo. Nors „Juventus” komandai pavyko kiek sumažinti deficitą, „Žalgirio” ekipa iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 81:53.
„Juventus” komandai 13 taškų pelnė Rashaunas Broadusas, 10 – Egidijus Dimša, po 8 – Vaidas Čepukaitis ir Edgaras Stanionis, 7 – Saulius Kulvietis, 5 – Nikita Barinovas, 2 – Simas Buterlevičius.