„Juventus“ klubui iki LKL taurės turnyro pusfinalio pritrūko metimo

24 taškų deficitą panaikinę Utenos „Juventus” krepšininkai visgi neiškopė į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) „Karaliaus Mindaugo taurės” turnyro pusfinalį. Penktadienį, vasario 19 dieną, Antano Sireikos komanda paskutinėmis rungtynių sekundėmis 86:88 (19:25, 18:27, 16:18, 33:18) nusileido Prienų-Birštono „Vytauto” klubui.

Prienų klubas jau nuo pirmųjų mačo minučių išsiveržė į priekį (9:3), o sužaidus keturias minutes po Šarūno Vasiliausko dvitaškio su pražanga turėjo septynių taškų pranašumą – 14:7. Sėkmingai į žaidimą įsiliejusio Armino Urbučio metimų dėka „Juventus” netruko sumažinti deficitą (13:16), o likus žaisti pusantros minutės komandas teskyrė taškas – 19:20. Visgi kėlinio pabaigoje „Vytauto” klubas žaidė kiek sėkmingiau ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje – 25:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pelnė penkis taškus be atsako ir po Dainiaus Šalengos tritaškio skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis – 30:19. Lauryno Samėno ir Egidijaus Dimšos taškai įpusėjus ketvirčiui vėl kiek sumažino „Juventus” atsilikimą (32:38), bet prieniškiai suskubo atsakyti dviženklį pranašumą – 42:32. Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei skirtumas vėl šoktelėjo iki trylikos taškų (50:37), o Paulius Ivanauskas paskutinę ketvirčio sekundę jį padidino iki penkiolikos – 52:37.

Antrąją mačo pusę „Vytautas” pradėjo dar septyniais taškais iš eilės ir po Šarūno Vasiliausko tritaškio skirtumas jau tapo triuškinantis – 59:37. Uteniškių žaidimas strigo tiek puolime, tiek gynyboje, o varžovai ir toliau tolo – 67:53. Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmęsis Martynas Linkevičius kiek sumažino uteniškių deficitą, tačiau prieš lemiamas dešimt minučių „Vytautas” ir toliau įtikinamai pirmavo – 70:53.

Ketvirtajame kėlinyje uteniškiai kilo į lemiamą šturmą ir ėmė mažinti atsilikimą. Sužaidus keturias minutes E. Dimša pelnė du taškus su pražanga, V. Šeškus buvo nubaustas technine pražanga, o po Spencerio Butterfieldo tritaškio komandas teskyrė penki taškai – 76:71. Penki taškai komandas skyrė ir likus žaisti tris minutes (80:75), o prasidėjus paskutinei – E. Želionis sumažino „Juventus” deficitą iki minimumo – 79:80. Likus žaisti 40 sekundžių M. Linkevičius išvedė uteniškius į priekį (81:80), tačiau Š. Vasiliauskas atsakė tikslia ataka – 82:81. Uteniškių atakai pasibaigus nesėkmingai, pražanga sustabdytas L. Kisielius pataikė abi baudas – 84:81. Šio pranašumo „Vytautas” iš rankų jau neišleido ir iškovojo dramatišką pergalę rezultatu 88:86.

„Juventus” ekipai 21 tašką pelnė Spenceris Butterfieldas, po 15 – Edgaras Želionis ir Egidijus Dimša, 13 – Martynas Linkevičius, 7 – Laurynas Samėnas, 6 – Arminas Urbutis, 5 – Rolandas Alijevas, 4 – Saulius Kulvietis.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Šarūnas Vasiliauskas, Vytautas Šulskis, Laimonas Kisielius ir Vaidas Čepukaitis.