Dviženklę persvarą turėjęs „Juventus“ klubas serijoje atsidūrė ties prarajos riba

Trečiojo kėlinio pabaigoje dviženklę persvarą susikrovęs Utenos „Juventus” klubas nesugebėjo jos išsaugoti ir patyrė antrąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino” LKL) mažajame finale. Gegužės 29 dieną Antano Sireikos auklėtiniai namuose 78:83 (13:22, 20:13, 27:26, 18:22) nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto” komandai.

Uteniškiai serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0:2, o lemiamomis galinčios tapti trečiosios rungtynės trečiadienį bus žaidžiamos Vilniuje.

Nuo pat pirmųjų minučių aikštelėje užvirė atkakli kova, tad nė vienai komandai pirmoje ketvirčio pusėje taip ir nepavyko įgyti solidesnio pranašumo. Po Chavaughno Lewiso dvitaškio uteniškiai dar buvo priekyje (10:8), tačiau netrukus „Lietuvos rytas” laimėjo atkarpą 14:0 ir Kšištofas Lavrinovičius tolimu metimu pirmą kartą leido svečiams įgyti dviženklę persvarą – 22:10. Nors ketvirčio pabaigoje Spenceris Butterfieldas trimis taškais sumažino Utenos klubo deficitą, po pirmųjų dešimties minučių priekyje ir toliau buvo vilniečiai – 22:13.

Antrojo kėlinio pradžioje jau „Juventus” klubas šovę į priekį. Adamas Lapeta buvo nubaustas nesportine pražanga, o po Armino Urbučio bei Sauliaus Kulviečio metimų rezultatas vėl tapo lygus – 22:22. K. Lavrinovičiaus šeši taškai iš eilės dar sykį leido „Lietuvos rytui” pabėgti (32:26), bet S. Butterfieldas ir E. Dimša priartino „Juventus” per metimą – 30:32. Per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliomis atakomis, o E. Dimšos tritaškis paskutinę ketvirčio sekundę vėl paliko svečiams vos dviejų taškų persvarą – 35:33.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Lauryno Samėno tritaškiu, po kurio „Juventus” klubas vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 36:35. Negana to, A. Urbutis įdėjo iš viršaus su varžovo pražanga, netrukus pridėjo tritaškį ir aikštės šeimininkai nutolo – 46:40. Likus žaisti tris minutes tolimus metimu pataikė L. Samėnas ir Ch. Lewisas, o Utenos klubo pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis – 57:47. Visgi sostinės ekipa per likusį laiką surengė dar vieną spurtą 14:3 ir prieš lemiamas dešimt minučių svečiai susigrąžino minimalią persvarą – 61:60.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo dar viena sėkminga vilniečių atkarpa bei gausybe „Juventus” pražangų. Sužaidus keturias minutes būtent baudų metimais Artūras Jomantas ir Marius Runkauskas padėjo „Lietuvos rytui” vėl susikrauti šešių taškų persvarą – 70:64. Negana to, likus žaisti tris minutes skirtumas vėl tapo dviženklis – 76:66. Nors L. Samėnas ir Ch. Lewisas sumažino šį atsilikimą perpus (71:76), o likus žaisti pusę minutės ir iki trijų taškų (78:81), išsigelbėti uteniškiams jau nepavyko. „Lietuvos rytas” iškovojo pergalę rezultatu 83:78.

„Juventus” komandai 19 taškų surinko Chavaughnas Lewisas, 14 – Laurynas Samėnas, 12 – Saulius Kulvietis, po 11 – Spenceris Butterfieldas ir Arminas Urbutis, 7 – Egidijus Dimša, 4 – Edgaras Želionis.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Antanas Kavaliauskas, Kšištofas Lavrinovičius bei Gediminas Orelikas.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.