Dakare – sąsajos su Utena

Praėjusį šeštadienį baigėsi didysis Pietų Amerikoje vykęs Dakaro ralis. Šeštadienį abu lietuvių ekipažai finišavo sėkmingai, kartu su garsiausias pasaulio ralio lenktynininkais. Benediktas Vanagas finišavo 20 vietoje, o Antanas Juknevičius pakilo į 28 vietą. Šiame sudėtingame ralyje važiavo ir dar vienas ekipažas iš Lietuvos – Vaidotas Žala su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu. Jie varžybų nebaigė ir dėl automobilio gedimo lenktynes turėjo palikti po devinto etapo.

Bendri lietuvių ekipažų rezultatai automobilių įskaitoje: 26 liko (parėjusiais metais Dakare buvo 24 vieta) B. Vanagas su šturmanu lenku Sebastianu Rozwadowskiu (trasoje užtruko 56 val. 20 min. 24 sek. ir įveikė 9583 km.), 27 – Antanas Juknevičius su Mindaugu Slapšiu (trasoje užtruko 59 val. 45 min. 20 sek. ir įveikė 9583 km.), po 9 ruožų 71 vietoje buvo V. Žala su S. Jurgelėnu (trasoje užtruko 62 val. 32 min. 56 sek. ir įveikė 6165 km.)
Šių metų Dakaro ralyje kaip reta gausiai dalyvavo lietuviai – lenktyniavo net trys lietuviški ekipažai ir visi jie turėjo sąsajų su Utena. Nebaigusio lenktynių ekipažo vienas iš narių S. Jurgelėnas yra uteniškis, gyvenęs Utenoje, čia baigęs vidurinę mokyklą, vėliau išvyko. Beje, jo tėvai iki šiol gyvena Utenos rajone.
A. Juknevičiaus ir M. Slapšio ekipažą finansiškai rėmė uteniškių bendrovė „Nosted mechanika”. Beje, ši bendrovė yra ir lenktynininko V. Žalos viena iš rėmėjų Lietuvos ralio čempionatuose.
B. Vanagas su Utena turi ryšį ne tik kaip garsiojo dešimtojo „Halls Winter Rally 2016″ Utenos apylinkėse organizatorius. Benedikto tėvas garsus Lietuvos chorvedys Juozas Vanagas yra kilęs iš Užpalių seniūnijos.