Ukrainos vaikai Kalėdas švęs ir Lietuvoje

Sausio 10–17 d. į Vilniuje specialiai jiems organizuojamą palaikymo stovyklą atvyksta aštuoniolika 10–15 m. vaikų iš Rytų Ukrainos, kuriuos karas palietė tiesiogiai – šeimos nariai kariauja, žuvę ar dingę be žinios. Stovykla organizuojama, siekiant suteikti nuo Ukrainos vaikams galimybę bent trumpam atsipūsti jaukioje ir saugioje namų aplinkoje, kartu su lietuviais vaikais dalyvauti smagioje programoje, užmegzti glaudesnius socialinius ryšius su bendraamžiais čia, Lietuvoje.
Kasdien palaikymo programos dalyvių laukia daugybė smagių išgyvenimų – kūrybinės ir kulinarinės dirbtuvės, maudynės baseine, pažintinės kelionės, apsilankymai pramogų parke, kino teatre bei muziejuose.

Palaikymo stovyklą Ukrainos vaikams Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Kijevo ekonomikos, ekologijos ir teisės institutu organizuoja jau antrąjį kartą. Pakartotinai imtos šios iniciatyvos paskatino pirmosios, spalio 25–30 d. vykusios palaikymo stovyklos sėkmė – jos metu užsimezgę šilti, draugiški santykiai ir bendravimas tarp ukrainiečių vaikų ir juos globojusių šeimų tęsiasi iki šiol. Dvylikametė mergaitė iš Žitomiro pas spalį ją globojusią vilniečių šeimą viešės kelias savaites, iki pat Naujųjų Metų. Pamokų ji nepraleis, kadangi mieste energetinių išteklių taupymo sumetimais dviem mėnesiams uždaromos mokyklos. Vilniečių šeima jau pasirūpino ne tik jai skirtomis Kalėdinėmis dovanomis, bet ir žieminiais rūbais, batais, kitais būtiniausiais daiktais, kurių ir pačiai mergaitei, ir jos šeimai labai trūksta. Pasak mergaitę priimančios vilniečių šeimos, tik susidūrus su tiesioginiais karo liudijimais, galima įvertinti, kaip puikiai mes gyvename čia, Lietuvoje ir jeigu galime padėti nors vienai kare atsidūrusiai šeimai – būtina tai daryti.

Ukrainiečiams vaikams ypač svarbu jausti mūsų paramą ir palaikymą. Galime jiems padėti nepalūžti, nenuleisti rankų, bent mintimis atitrūkti nuo karo, kuriame jie atsidūrė ne savo valia.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia visus geros valios žmones, organizacijas prisidėti prie šios kelionės organizavimo – padovanoti karo tragediją išgyvenantiems vaikams būtiniausių dalykų – žieminių drabužių, batų, maisto produktų arba prisidėti prie pačios kelionės bei viešnagės programos organizavimo, pagal galimybes pervedant lėšų į specialią banko sąskaitą.
Norintys prisidėti, gali kreiptis el. paštu aktualu@lvjc.lt.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro inf.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas