Ritasi milijono ąžuolų sodinimo banga: Uteną pasieks pusantro šimto medelių

Jau antrą mėnesį per Lietuvą ritasi ąžuolų sodinimo vajus, o ateinantį savaitgalį bus sodinama beveik tūkstantis ąžuolų visoje šalyje: socialinė iniciatyva „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ kviečia kiekvieną lietuvį stiprinti savo šaknis, tvirtinti ryšį su Lietuva ir pasodinti po ąžuolą.

„Tikrai gera, kad toks gražus veiksmas – lietuviško ąžuolo sodinimas, sutelkia žmones vienai idėjai ir bendrai veiklai. Ąžuolus raginame sodinti jau trečius metus. Šį pavasarį tūkstantį ąžuolų dalinome už sukurtus pasakojimus ir eiles apie šį šventą lietuvio medį – ąžuolą. Susidomėjimą ir norą sodinti ąžuolus išreiškė tiek savivaldybės, mokymo įstaigos, įmonės, tiek pavieniai asmenys. Kai kurios savivaldybės jau spėjo susiplanuoti bendrus ąžuolų sodinimo plotus savo miestuose, kai kur ąžuolai bus sodinami mokymo įstaigų kiemuose. Keletą šimtų ąžuolų išdalinsime ir pavieniams asmenims – jie planuoja sodinti medžius savo privačioje žemėje,” – teigė iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai” organizatoriai.

Į Utenos savivaldybę keliaus pusantro šimto, į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Marijampolę – daugiau nei po pusšimtį ąžuolų, į Vilnių – beveik trys šimtai medelių, kurie bus pasodinti pačiose įvairiausiose vietose. Dūkštų pažintiniame take šį pavasarį bus pasodinta pora šimtų ąžuoliukų.

Netoli Maišiagalos esanti Melkio bendruomenė jau prieš savaitę pasodino trisdešimt ąžuoliukų. Dar tiek pat laukia lietuvių, gyvenančių užsienyje ir nebeturinčių Lietuvoje nei tėvų, nei giminių žemės. „Melkio mokykla atveria savo kiemą viso pasaulio lietuviams. Mūsų teritorijoje savo ąžuolus galės sodinti svečiose šalyse gyvenantys. Suteiksime galimybę ne tik pasodinti savo medį, bet ir vasaromis atvažiuoti pas mus vasaroti, pabūti po savo medžiu. Visus kviečiame ir labai norime, kad kiekvienas pasodintas ąžuolas taptų tarsi traukos centru, priežastimi sugrįžti,” – apie savo bendruomenės planus pasakojo Melkio mokyklos direktorė Rima Lavrinovič.

Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes” vadovė Jurgita Pocienė ąžuolų sodinimo talkai suorganizavo Eišiškių plente esančią sodų bendruomenę: „Sodų bendrijai, kurioje gyvename, šiemet kaip tik sueina penkiasdešimt metų. Kadangi bendrija didelė, nusprendėme visoje jos teritorijoje pasodinti penkiasdešimt ąžuolų, sekmadienį organizuosime renginį šeimoms. Kviečiame visus kaimynus susivienyti gražiam bendrystės veiksmui – ąžuolų sodinimui.”

Įvairiose Lietuvos vietose ąžuolai bus sodinami gegužės 13 dieną, sekmadienį, prieš pat Tarptautinę šeimos dieną, kuri švenčiama gegužės 15-ą. Iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai” savanorė, keturių vaikų mama Aurelija Martūnienė pasakojo: „Sodinti ąžuolą su visa šeima, artėjant Tarptautinei šeimos dienai, yra stiprus veiksmas.

Tai puiki proga pakalbėti su savo vaikais ką mums reiškia Lietuva, gimtoji šalis, ką mums reiškia būti lietuviais, dar kartą priminti jiems koks svarbus žmogaus ryšys su gamta, žeme ir tauta. Mūsų šeima ąžuolus sodins Dūkštų pažintiniame take. Čia gali atvažiuoti visi norintys, tačiau neturintys kur pasodinti savo ąžuolą.”

Ąžuolų sodinimo idėja skirta stiprinti kiekvieno lietuvio ryšį su savim, gimtuoju kraštu, skatinti bendrystę. Sodinant ąžuolus siekiama, kad kiekvienas būtų pasodintas sąmoningai ir susikaupus, su gražiais palinkėjimais augalui, žemei ir tautai. Visi sodinami ąžuolai yra išdaiginti iš lietuviškų gilių. Tai ilgametis projektas, prie kurio kviečiami jungtis ir pavieniai asmenys, ir įstaigos, ir bendruomenės, taip pat užsienyje gyvenantys tautiečiai.

Aplink sostinę gyvenantys ir iniciatyvą „Milijonas ąžuolų Lietuvai” palaikantys tautiečiai kviečiami šį sekmadienį, gegužės 13 dieną 12 val. į visuotinę talką Dūkštų pažintiniame take.

Visi pasodinti ąžuolai bus registruojami į specialų visos Lietuvos registrą ir skaičiuojami, šiuo metu kuriamas pasodintų ąžuolų žemėlapis.

Laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas