Paskelbti konkurso „Metų prokuroras“ nugalėtojai

Praėjusį penktadienį minint Prokuratūros dieną, prokuratūros bendruomenė tradiciškai apdovanojo konkurso „Metų prokuroras“ nugalėtojus: pirmos – trečios vietos laimėtojus. Konkursas „Metų prokuroras“ organizuotas jau šeštą kartą siekiant įvertinti ir padėkoti kolegoms už nuoširdų darbą.

„Metų prokurore” šiais metais tapo Auksė Lipkevičienė, Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, antrąją vietą laimėjo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė, trečiąją – Rolandas Stankevičius, Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Konkurso nugalėtoja Auksę Lipkevičienę išrinko ne tik konkurso komisija, bet ir visa prokuratūros bendruomenė, už kandidatus „Metų prokuroro” titului balsavusi prokuratūros internetinėje svetainėje.
„Tai, kad sutapo ir konkurso komisijos, ir prokuratūros bendruomenės nuomonė liudija, kad Auksė Lipkevičienė, vadovaujanti ypatingai sudėtingiems, didelį visuomenės susidomėjimą sukeliantiems ikiteisminiams tyrimams, tikrai nusipelnė Metų prokuroro titulo”, – sveikindamas nugalėtoją sakė konkurso sumanytojas ir komisijos pirmininkas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Saulius Galminas.
Šiais metais Metų prokurorai apdovanoti specialiai šiai progai sukurtais „Metų prokuroro” ženkleliais.
Prokurorė Auksė Lipkevičienė organizuoja ir vadovauja ypatingai sudėtingiems ir painiems ikiteisminiams tyrimams dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei ir sveikatai, dėl nusikalstamų veikų, susijusių su netinkamu žmonių gydymu.
Prokurorė palaikė valstybinį kaltinimą baudžiamojoje byloje, kurioje pernai teismas skyrė 16 metų laisvės atėmimo bausmę motinai, tyčia leidusiai savo mažamečiam sūnui formalino injekcijas. Vaikui dėl to išsivystė daugybė sveikatos sutrikimų, nuo kurių jis mirė.
Prokurorė vadovavo ir didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusiam ikiteisminiam tyrimui, kai Kauno rajone buvo šaunamuoju ginklu nužudyti keturi vienos šeimos nariai bei sunkiai sužeistas dar vienas garbaus amžiaus vyriškis. Buvo atliktas sudėtingas tyrimas, gautos balistinių tyrimų išvados, siekiant išsklaidyti bet kokias abejones, kad šį nusikaltimą padarė tos pačios šeimos narys. Pernai su nutarimu dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo buvo perduotas teismui.
Glaudžiai bendradarbiaudama su policija prokurorė A. Lipkevičienė pastaraisiais metais išnarpliojo ir dar vieną nusikaltimą, kur ypatingai įžūliai Kaune buvo pašauti du jaunuoliai, kurių vienas netrukus ligoninėje mirė, o kitam pavyko pabėgti. Buvo paskelbtos tarptautinės nusikaltimą padariusių asmenų paieškos, įtariamieji sulaikyti užsienio valstybėse ir pargabenti į Lietuvą. Šiuo metu byla nagrinėjama teisme.
Kolegas prokurorė A. Lipkevičienė žavi profesionalumu bei neblėstančiu kruopštumu.
Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Dalios Markauskienės specializacija – ikiteisminiai tyrimai dėl korupcinio pobūdžio ir valstybės tarnybai bei viešiesiems interesams padarytų nusikalstamų veikų.
Panevėžio apygardos teisme gali išvysti vaizdą, kai valstybinį kaltinimą palaiko viena prokurorė, o prieš ją – kelios dešimtys kaltinamųjų ir jų advokatų.
„Prokurorės Dalios Markauskienės vadovaujami ikiteisminiai tyrimai pasižymi tuo, kad reikalauja ypatingo kruopštumo bei atidumo, nusikalstamų veikų aplinkybės dažnai būna painios, o jų išaiškinimas reikalauja itin aukštos kvalifikacijos,” – teigė Panevėžio apygardos vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė.
Pernai prokurorė D. Markauskienė teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu ir neteisėtu disponavimu branduolinėmis ar radioaktyviosiomis medžiagomis buvo pareikšti 6 asmenims, tarp jų – valstybės įmonės „Ignalinos atominė elektrinė” tuometinis ir buvęs generaliniai direktoriai.
Prokurorė valstybinį kaltinimą palaiko ir didelį rezonansą visuomenėje sukėlusioje baudžiamojoje byloje, kur sunkių korupcinių nusikalstamų veikų padarymu kaltinamas didžiausios Panevėžio apskrityje gydymo įstaigos vadovas.
D. Markauskienė organizuoja ir vadovauja ikiteisminiams tyrimams, kur įtarimai korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis pareikšti Panevėžio miesto merui, jo patarėjai bei kitiems asmenims.
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorui Rolandui Stankevičiui dėl turimos aukštos kvalifikacijos, įvairių teisės šakų žinių pavedama organizuoti ir vadovauti sudėtingiems ikiteisminiams tyrimams, kuriuose įtarimų sulaukia daug asmenų, tiriama daug gerai organizuotų, vykdytų ypatingai slaptai nusikalstamų veikų.
Prokuroras vadovavo ikiteisminiam tyrimui ir šiuo metu palaiko valstybinį kaltinimą Panevėžio apygardos teisme nagrinėjamoje taip vadinamojoje „Tvarkos ir teisingumo” baudžiamojoje byloje, kurioje šeši fiziniai ir vienas juridinis asmuo (politinė partija) kaltinami turto iššvaistymu, prekyba poveikiu ir kitomis nusikalstamomis veikomis. Ikiteisminio tyrimo metu atlikta 550 apklausų, bylą sudaro 164 tomai.

LR Generalinės prokuratūros inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas