Į Bulgariją išgabenta tarptautinės pagalbos siunta

Lapkričio 15 dieną Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai į Bulgariją išgabeno civilinės saugos tarptautinės pagalbos siuntą, skirtą čia laikinai apsigyvenusiems pabėgėliams. Lietuva, demonstruodama solidarumą šalims, ištiktoms pabėgėlių krizės, ir siekdama prisidėti prie šios krizės padarinių sureguliavimo, iš valstybės rezervo materialinių išteklių atsargų skyrė pabėgėlių išgyvenimui būtiniausių priemonių.

Į Bulgarijos Respubliką išvežta 100 sulankstomųjų lovų, 200 užklotų, 10 šildytuvų ir 10 palapinių, 5 autonominiai biotualetai. Šios pagalbos siuntos vertė – per 24 tūkst. eurų. Siuntą išgabeno Specialiosios priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Logistinio aprūpinimo komandos viršininko pavaduotojas Eugenijus Motiejūnas ir ugniagesys gelbėtojas Valerij Leščevič. Pareigūnams, vežantiems krovinį į Bulgariją, teks įveikti apie 2 500 kilometrų. Po trijų kelionės parų jie turėtų pasiekti Bulgarijos Elchovo miestą, esantį prie Turkijos sienos. Čia pagalbos siunta bus iškrauta logistikos sandėliuose.

Sunkvežimį „Renault” vairuojantys E. Motiejūnas ir V. Leščevič jau ne pirmą kartą veža tarptautinės pagalbos siuntą. Šių metų kovo mėnesį tokią siuntą pabėgėliams jie su kolegomis nugabeno ir į Graikiją. E. Motiejūnas pagalbos krovinius yra lydėjęs ir į Vokietiją (2011 m. krovinys buvo skirtas žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotai Japonijai) bei Ukrainą (2014 m. iš karo veiksmų zonos evakuotiems gyventojams). Kolegas į Bulgariją išlydėjo Specialiosios priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Aloyzas Baradinskas ir valdybos pareigūnai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas