Egzaminų sesija – po padidinamuoju stiklu

Vykstant abiturientų egzaminų sesijai, policija aktyviai stebi elektroninę erdvę, bendradarbiauja ir keičiasi informacija su Nacionaliniu egzaminų centru. Ypatingas dėmesys skiriamas socialiniuose tinkluose skelbiamai informacijai stebėti, siekiama užtikrinti, kad egzaminų sesija vyktų sklandžiai bei užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams.

Pasak policijos generalinio komisaro Lino Pernavo, egzaminų užduočių ir atsakymų paviešinimo tema yra aktyviai naudojama asmenų, siekiančių populiarinti savo tinklalapius ar uždirbti iš reklamos, siekiant, kad besidomintys egzaminų tema asmenys paspaustų reklaminius iššokančius langus ar banerius. „Pareigūnai sieks užtikrinti, kad būtų užkardomas egzaminų užduočių pardavinėjimas ar neteisėta pagalba, vykdoma elektroninėmis ryšio priemonėmis. Jeigu paaiškėtų nusikaltimų požymiai (realaus užduočių, atsakymų nutekinimo ar bandymų sukčiauti, parduoti netikras užduotis), esame pasiruošę reaguoti į tokius atvejus. Kiekvienam abiturientui turi būtų sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos laikant brandos egzaminus,“ – sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.
Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai atskleidžia, kaip veikia toks mechanizmas. Iš pradžių „pseudonaujienos“ apie paviešintas egzaminų užduotis pasirodo „feisbuke“. Pranešime pridedamos nuorodos, kur galima pasiskaityti informaciją apie egzaminų užduotis. Paspaudę paskelbtas nuorodas, vartotojai patenka į tinklalapius, kurie skelbia informaciją, susijusią su egzaminų tema, tačiau nei užduočių, nei atsakymų ten nėra. Be to, prieš atsidarant tinklalapiui, lankytojui tenka spausti nuorodas iššokančiuose languose. Tokie iššokantys langai gali būti naudojami įvairiems tikslams. Neatmetama galimybė, kad paspaudę tokiuose iššokančiuose languose esančias nuorodas ar reklamą, vartotojai gali būti nukreipti į kenkėjiškus tinklalapius ir tokiu būdu gali būti bandoma užkrėsti jų kompiuterius. Nors tokių atvejų šiuo metu nėra užfiksuota, tačiau neatmetama galimybė, kad egzaminų tema gali būti tam išnaudojama.

Policijos departamento inf.

GEALAN plastikiniai langai

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Aktualijos

Featured

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas

Krašto žinios