Bus finansuojama dar daugiau dienos centrų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vaikų dienos centrams skyrė papildomai 0,5 mln. eurų. Nauja ir tai, kad papildomame veiklos finansavimo atrankos konkurse galės dalyvauti tik neseniai įsikūrę vaikų dienos centrai, tai reiškia, kad jų tinklas galės plėstis.

„Kai vaikams nėra kuo užsiimti po mokyklos, didėja rizika, kad jie pateks į pavojingas situacijas. Todėl skatiname, kad kurtųsi daugiau vaikų dienos centrų, ypač ten, kur jų anksčiau nebuvo, ir kuo daugiau Lietuvos vaikų galėtų gauti kokybiškas paslaugas. Todėl visomis išgalėmis skatiname šių centrų kūrimąsi ir plėtrą”, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Kadangi šis konkursas skirtas naujiems dienos centrams, nėra privalomo reikalavimo, kad jis būtų finansuojamas ir iš kitų šaltinių.
Šiuos vaikų dienos centrus, kaip ir kitus, galės lankyti visi vaikai, kuriems reikalingos dienos socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugos, o tai ypač svarbu, nes laiku ir vietoje suteiktos paslaugos gali veikti prevenciškai ir padėti užkirsti kelią patekimui į riziką.
2017–2018 m. naujai įsteigtų vaikų dienos centrų veiklos finansavimo atrankos konkurse gali dalyvauti naujai įsteigti ir paraiškos teikimo dieną veiklą vykdantys ne ilgiau kaip vienerius metus vaikų dienos centrai.
2016 m. pradžioje finansavimas konkurso būdu trejiems metams skirtas tiems vaikų dienos centrams, kurie savo veiklą iki tol vykdė ne trumpiau kaip vienerius metus. 250-iems centrams šiems metams skirta 3,2 mln. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas