Aplink Lietuvą keliaujantis M. Žalkauskas pasiekė sieną su Latvija

Aplink Lietuvą pėsčiomis keliaujantis organizacijos „Gamta yra daugiau“ vadovas Mantas Žalkauskas ketvirtadienį pradėjo paskutinį etapą – žygį palei sieną su Latvija.

Šią savaitę žygeivis ilsėjosi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Puškų užkardoje. Tai paskutinis pasieniečių padalinys, kuriame lankėsi sausio viduryje Klaipėdoje startavęs M. Žalkauskas. Mat prie vidaus sienos su Latvija, išskyrus Šiauliuose įsikūrusią Zoknių užkardą, daugiau pasieniečių padalinių nėra.
Nuo sausio vilnietis apklankė beveik visas prie sienos Rusija, Lenkija ir Baltarusija esančias VSAT užkardas. Jų pareigūnai buvo įpareigoti suteikti M. Žalkauskui reikiamą pagalbą – įsileisti sušilti, pasigaminti maisto, pasikrauti telefono, fotoaparato ir kitų prietaisų baterijas ir pan.
Kaip teigė keliautojas, tiek žygiavimo, tiek ir poilsio metu jis turėjo puikią galimybę susipažinti su pasieniečių darbu ir kasdienybe. Pakeliui M. Žalkauskas sutiko nemažai pėsčiųjų ir mobilių patrulių, kinologų, turėjo progos stebėti dokumentų kontrolės procedūras Medininkų punkte, žvalgėsi iš pasieniečių stebėjimo bokšto.
Kopti aukštomis metalinėmis judančiomis konstrukcijomis, anot žygeivio, jam nėra pats maloniausias užsiėmimas, tačiau vaizdas, kurį jis išvydo iš tokio bokšto Puškų užkardos saugomame sienos ruože, sako, atpirko viską.
Iš viso nuo sausio vidurio vyras nuėjo 847 kilometrus, priešakyje – dar 570.
„Tai bus pats pats savarankiškiausias kelionės etapas, kurį reikėjo ir tinkamai bei kruopščiai suplanuoti, ir sukaupti jėgų. Todėl Puškų užkardoje ilsėjausi dvi dienas. Pradedu suprasti, jog kartais ne tempas yra svarbiausia, daugiau dėmesio skiriu aplinkos pažinimui, bendravimui su sutiktais žmonėmis“, – pasakojo žygeivis.
Žygio finišą, Klaipėdą, M. Žalkauskas planuoja pasiekti pirmą kovo savaitgalį.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas